
našel je Mogočne besede
končno
pa ves čas so se mu skrivale za ritjo
blizu čisto blizu
za milimeter je šlo
no in ... piše piše piše
kot vsak dan
(po novem nekako požlahtnel
v tisto svoje pero)
juhu so rekli -
poglejte ga Mesijo
zamaknjeno so vdihavali paro
ki mi je lezla iz ušes
in postali njegovi verniki
potem je nekega dopoldneva
na hitri kavi
ona našla njega
(ves čas si se mi skrival pa tako blizu si je mislila)
in mu v tridnevno brado
z našobljenimi ustnicami
pihnila mehki nič
nobenega zadaha
pesem imam
končno
je rekel
za milimeter je šlo
šele zjutraj je potem
po dolgi kavi
odšla skozi okno wc-ja
s sabo je vzela požlahtnjeno pero
verniki pa za njo
vem - a ne morem ostati tiho, ali pa samo napisati frc
... hvala (za zares lepe besede)
lahko noč
dobra sta.
jaz pa, no, probam it v obrat:
našel je Mogočne besede
končno
pa ves čas so se mu skrivale za ritjo
blizu čisto blizu
za milimeter je šlo
no in ... piše piše piše
kot vsak dan
(po novem nekako požlahtnel
v tisto svoje pero)
juhu so rekli - glej ga
genij!
in postali njegovi verniki
potem je nekega dopoldneva
na hitri kavi
ona našla njega
(ves čas si se mi skrival pa tako blizu si je mislila)
in mu v tridnevno brado
z našobljenimi ustnicami
pihnila mehki nič
nobenega zadaha
pesem imam
končno
je rekel
za milimeter je šlo
šele zjutraj je potem odšla
po dogi kavi
verniki pa za njo
tudi mei se zdi zanimivo, edino z besedo geniji je tko, da jo malokdo razume kot
ustvarjalni, izvirni duh. jaz bi tam dal:
poglejte ga, mesijo
para mu gre iz ušes
morda še na koncu kader pobega (mesije) skozi stranišno okno
in tek/ponikanje verujočih (ali kaj podobnega) skozi meglo
ja, Brundo, jaz sem hitro za.
našel je Mogočne besede
končno
pa ves čas so se mu skrivale za ritjo
blizu čisto blizu
za milimeter je šlo
no in ... piše piše piše
kot vsak dan
(po novem nekako požlahtnel
v tisto svoje pero)
juhu so rekli -
poglejte ga Mesijo
zamaknjeno so vdihavali paro
ki mi je lezla iz ušes
in postali njegovi verniki
potem je nekega dopoldneva
na hitri kavi
ona našla njega
(ves čas si se mi skrival pa tako blizu si je mislila)
in mu v tridnevno brado
z našobljenimi ustnicami
pihnila mehki nič
nobenega zadaha
pesem imam
končno
je rekel
za milimeter je šlo
šele zjutraj je potem
po dolgi kavi
odšla skozi okno wc-ja
s sabo je vzela požlahtnjeno pero
verniki pa za njo
jaz sem to videl tko, kot da mesija beži pred verniki, za požlahtnjeno pero
pa ima obešen česen. tko kot eno preobrazbo nekoga, ki je najprej zaslezoval
pesem, na koncu pa mora revček še bežati pred verniki, da bi jih odrešil, seveda.
sam bi dodal na koncu še kakšno transportno sredstvo - npr nadzvočno parno lokomotivo, mesijo pa bi upodobil kot Burta Reynoldsa
hahaha, meni se je pa obrnilo (Zalka, obrat!;) tako, da je ona postala Mesija. (kwa čmo zdej? )Počakajmo še na kakšno mnenje!
Hvala sodelavci v delavnici!
Brundo.Ruj. Zalka.
:)
bravo Brundo,
odličen komentar
(a bo mel Burt kakega psa? ; ali pa mogoče gos?)
Pismu, ne vem, zakaj jaz vidim Dainela Craiga. Brez gosi. Z mirnim mačkonom.
:)
khm, Ruj, jaz bi mu vsekakor dal želvo.
Lidija, mislim da je tema tako mnogoneizčrpna, da bi jo lahko razvili v vse smeri. moram nehat zdaj, bo treba bureke obrnit.
Hvala, Brundo. Ne jih zažgat, burekov!
LP; Lidija
pa res zanimivo, zdaj mi je šele kapnilo, da si Burtu ukradel brke!
o, neee, priznaj da si to ti, Burt!
slika je že stara , ja ;)
naj obudim spomin, kako sva se borila za podčrtanke, toda tokrat ne boš zamagal TIIII!
http://www.youtube.com/watch?v=7q8BvmsKCIk
hahahhahha :))) Ti si Nor!!!
samo,da veš, takrat - tisto puško mi je nekdo podtaknil ;) I really am a nice guy :)
ne vem če je lepo od naju, da tule takele ... (zabavno pa je, to ni vprašanje)
ja, saj zdaj pa bom res nehal, moram it pice obrnit
da se mi ne bodo prismodile
Ok, sem prebrala in mislim, da je fižol našel preklo :)
Malo me še bega zmešnjava. Lahko narediš ekstremen absurd, potem vse še eksponiraj ... ali pa mi prej povej, kaj hočeš res povedat s to pesmijo, da ti lahko malo bolj pomagam.
Imaš dve stvari in ena mora izgubiti druga pa zmagati. A jih vidiš?
Ena stran je, da ljudje verjamejo v globoko besedo,
druga stran je, da ljudje verjamejo, da je prišel mesija.
Mene zanima, kdo je zdaj mesija, tista, ki piha prazno ali tisti, ki piše globoke besede?
Meni se zdi, da je to v tvoji pesmi nelogično, ampak mogoče se motim in mi prosim pojasni, kaj bi pravzaprav rada dosegla, oz. neko mnenje imaš. Lahko seveda vse prisodiš vernikom, saj spoznajo zmoto, da je mesija en drug
. Če je tako, potem se mora to pripeljati v pesem bolj jasno. Butalstvo je pač treba eksponirati, boh pomagej.
Naj pa samo dodam, da mi je všeč to črnohumorni pristop in pretiravanje in naj ostane pesem v tej maniri, postaja odlična satira. Samo pomatrat se je treba, da iztisnemo smisel.
Pohvaljena za obrat!
Lp, Z.
OK, Zalka. Bom jutri naprej.
Ko sem šla v obrat, mi je ratal samodejno, tako da ... ne bit preveč ziher, da (že) vem, kaj hočem. Hvala za vodila. Mesija je on, ona pa postane potem, klinc, vernikom je vseeno, glavno, ja ima ta ki to je požlahtnjeno pero. :)
Lp lidija
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: Lidija Brezavšček - kočijaž (urednica)
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!