
Prvo sem bil oseba, nato beseda.(ime) ... zatorej sem pred besedo, zakaj se to ne upošteva? :))
lp
ac
???
se ti zdi, da ta "aforizem" lahko stoji sam, samostojno in udari brez pojasnjevanja?
LP, Lidija
Konj ja ...beseda ne:)
Sicer ni razlaga, je filozofsko vprašanje.
lp
ac
ja, OK, pa filozofsko vpršanje, kakor hočeš, ampak je vendarle nek dodatek k izreku, ki si ga objavil in brez njega ne vemo, za kaj gre.
LP, Lidija
..se spomneš mojega plagiata o besedi; ..."beseda ni konj, konj je beseda" ... ta je iz te ispeljanke, da je pač bil prvo konj, šele potem smo mu dali ime konj.
Torej je bil že pred besedo. Drugo je pa vsakemu po svoje.
In ker beseda zaleže več kot konj ni fer, če je ta bil že prej, pred njo ??
Aforizem je umski rebus in ne splošna misel.ta je ravno to.Zato sem omenil trening miselnih uteži.
lp
ac
aco, vse to je že od nekdaj jasno, samo hermetičnost pri aforizmu sploh ne pride v poštev.
žal.
:)
LP, L
... se ne strinjam s takim omejevanjem, ker povzroča klišejstvo in bi bil to miselni konec.
lp
ac
tudi prav, potem pa imej, kar hočeš. saj se ti podpišeš pod to.
LP, Lidija
konec
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: aco ferenc
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!