Forum

haiku (id?) MAKI

HAIKUID (Samoubistvo) avtor MAKI

MAKI; haiku je. Ti si to tako videl in tako je bilo. Samomor ose :)
čeprav uboga osa tega ni namerno naredila ...
;)


LP, lidija
 

aco ferenc

Poslano:
13. 04. 2011 ob 13:36

Ja ...men se tud zdi da si jo ti ubil s kofeinom, ker je bila zasvojena :)))
Ziher si pil Turško :))
lp
ac

Zastavica

MAKI

Poslano:
13. 04. 2011 ob 14:21

Lidija, če ti praviš... naj bo, popravi, prosim.

Sem mislil... ja no, tudi osica je del narave... in tudi travka... in mi vsi skupaj.

Lep pozdrav in hvala.
Tudi tebi, Aco. (Ja, bila je turška :))

Maki

Zastavica

modricvet

Poslano:
13. 04. 2011 ob 15:27

Kaj pa je to travka?

LP, mcv

Zastavica

Lidija Brezavšček - kočijaž

urednica

Poslano:
13. 04. 2011 ob 18:30

travica pač, mcv, ki je pomembna (no enako pravico ima živeti) kot roža (vrtnica), ampak je ob roži plevel, zato jo "ubijemo", pravi Maki. Meje naše tolerantnosti se začrtujejo tam, kjer se konča sprejemanje drugih.

Ta "travka" je iz njegovega drugega današnjega dobrega haikuja (morda nisi opazila?).

HAIKU (Egzekucija) avtor MAKI

besedo najdeš v srbsko - slovenskem slovarju.

Na našem portalu je dovoljeno pisati v vseh jezikih, prevod ni obvezen ... no, vsak ga dobi, če prosi zanj.

LP, L

Zastavica

MAKI

Poslano:
14. 04. 2011 ob 11:25

Lidija, hvala za razlago.
Modricvet, ne morem verjeti, da tega ne zastopiš! No, demokratično je "razumeti samo tisto kaj hočemo".

Pozdrav,
MAKI

Zastavica

Lea199

Poslano:
14. 04. 2011 ob 11:40

Maki, dober haiku:)

Da ne bo nesporazuma, oba sta dobra, trenutno sem komentirala
HAIKU (Egzekucija) avtor MAKI

Lp, Lea

Zastavica

MAKI

Poslano:
14. 04. 2011 ob 11:46

Lea, hvala ti.
Da ne bo ispadlo neskromno - sem zadovoljen. Če bi se moral odločiti bi glasal za "Egzekucijo", če prav je večja tragedija če strada osica kot travka.

Lp, MAKI

Zastavica

modricvet

Poslano:
14. 04. 2011 ob 13:40

Hvala za razlago besede travka. Lidija, veliko besed, za katere nisem prosila, za odgovor bi bila dovolj ena sama.

V slovarjih mnogokrat umanjkajo različne fraze, ki pomenijo čisto nekaj drugega kot dobeseden prevod. Da je travka nekaj v zvezi s travo, se je zdelo logično. Zelo podobna beseda je tudi travarica, ki pa s travo nima nič. Poznam tudi hrošča, ki se imenuje travnica.

Sem pa v manjšini ljudi, ki vse rastline obravnava kot enako pomembne, četudi nimajo vse enako atraktivnih cvetov. Tako sem na enem hribu našla, določila vrsto in fotografirala v različnih stadijih rasti okoli 750 vrst rastlin, nobena zame ni plevel. Najdrobnejši cvetek v naravi mi pomeni več kot gojena vrtnica v parku.

LP, modricvet

Zastavica

Lidija Brezavšček - kočijaž

urednica

Poslano:
14. 04. 2011 ob 14:29

mcv, tvoj citat:

"Lidija, veliko besed, za katere nisem prosila, za odgovor bi bila dovolj ena sama."

Namreč, morda ne veš, se ne zavedaš tega, ampak za nič nisi "prosila"!

Je že tako, da se ponavadi prosi drugače. Na bolj vljuden način ... recimo, da se stavek prične z z besedo: "prosim", še prej pa morda z "lep pozdrav ... " Ker ... drugače se lahko hitro zgodi, da v take vrste prošnji, ki je bolj zahteva, zasledimo nestrpnost!

Škoda. Pa saj ti je že šlo bolje ...

LP, lidija

Zastavica

valjo

Poslano:
14. 04. 2011 ob 16:11

Ženske ... Še enkrat , ženske ... Kaj naj lahko še pridam? Ženske ... ... ...

Zastavica

modricvet

Poslano:
14. 04. 2011 ob 16:17

Daj no, Lidija, ne vidim razloga, da bi se vsako vprašanje začelo na "prosim". Tudi pri drugih članih se ne, pa jim ne težiš zaradi tega.
Če pa bom zato ostala kdaj brez odgovora na preprosto vprašanje, me ne bo konec.

Nisem tip, ki bi se venomer prilizoval s pocukrano vljudnostjo. Si kdaj slišala pregovor:

"Na ustnah med - v srcu led."?

LP, mcv

Zastavica

Lidija Brezavšček - kočijaž

urednica

Poslano:
14. 04. 2011 ob 16:44

oh seveda :)
Fajn iztočnica!

na ustnah med - v srcu led
pravi že star pregovor
če vljudnost je "pocukrana"
je tole moj odgovor:

ni bistvo iti v isti tok
in super je spontanost
a vendar nisi več otrok
ki joka: spet pristanost!

kar daš, to spet nazaj dobiš
pravilo je že staro
z nestrpnostjo, nevljudnostjo
pa delaš si utvaro,

da da se kar izsiliti
kar rada bi imela
poskusi vsaj omiliti
način, pa boš uspela.

če zdi se ti, da res težim
poskusi zaobiti
reči, ki ti jih "nadrobim"
in strpnost pridobiti.


...

Valjo - ne, ne, to ni stvar žensk, osnova je toleranca. Še dobro, da na naše klepete kdo gleda s tako mero humorja! Ker, ja - tu smo res zaradi pesmi, učenja in ker smo radi tukaj. Jaz se s tem, da preberem vse objave na portalu, vsak dan učim. Na mcv se učim strpnosti in rada sem na portalu zaradi super članstva.

LP, Lidija

PS: zaradi zdrsa s smeri (makijev haiku je tema te debate!) zaklepam temo.

Zastavica

Komentiranje je zaprto!


Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!