Maki, odlična zamisel in po mojem tudi zelo resnična. Strahopeteci nikoli niso bili dobri borci, če izhajamo iz tega, da se je za pravičnost treba boriti. Res malce krut, a v resničnost močno vpeta ideja za aforizem. LP Ivana
Ja Maki, zaradi njih človek izgublja priborjene vrednote in mu stagnira eksistenca. Ta je preveč realen in , ker je takih največ ni popularno sprejemljiv...
Zdravo MAKI! MAKI, priporočal bi ti samo en slovnični popravek in sicer v besedni zvezi: s močnim. Predlog s zamenjaj s predlogom z. Vem, slovenščina je problematična tudi za Slovence, kaj šele za druge. Kdaj se kateri predlog uporablja pa obstaja tudi eden čisto navaden trik. Napišeš poved: Ta suhi škafec pušča. Pri vseh soglasnikih, ki so v povedi (t, s, h, š, k, f, c, p, č,) uporabiš predlog s, pred vsemi ostalimi črkami pa z.
Hvala ti Valjo, Ja, ja, znan mi je ta stavek: Ta suhi škafec pušča, hčerka mi ga dostikrat ponavlje, pa vendar - spregledam, sem pač takšen.
Ni zamere, nasprotno, sem zahvalen vsakemu ki pomaga. Moram pa priznati, da nimam ambicij postati "slovenski pesnik", to so le občasni izkoraki, človeško je znati - vsaj do neke mere - jezik večinskega naroda sredine kje živiš. Je pa na slovenskem toliko pesnikov, da je malo neokusno, če Neslovenec meša štrene. Pri nas rečejo: Ne uči popa kako se deca krste!
Tvoji soneti so zakon!
Lep pozdrav, MAKI
Komentiranje je zaprto!
Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!