Pozdravljen, Dusann, tvoja nova pesem
ZADNJA VEČERJA avtor
DUSANN
mi je zelo zanimiva - preigravanje zgodovinskih potvarjanj in
ugibanje resnice (ki je, predvidljivo, čisto drugačna). Prva
polovica pesmi se mi zdi zelo premišljeno dodelana.
Všeč mi je tudi, ko praviš:
"bili so nemočni da bi karkoli storili
kajti zgodba je bila že odposlana"
Še posebej zato, ker imamo na pesem.si po odposlani pesmi še vedno
možnost spreminjanja ;-))
Predlagala bi ti nekaj malih popravkov v drugem delu pesmi (gre
predvsem za jasnost sporočila, torej črtanje ali pa smiselno -
pomensko verziranje):
in vsake toliko časa se kdo pojavi (si mislil na novo
pojavi?)
v retuširani zgodbi
nekoga ki točno ve kaj hoče
izcimiti da počasi spremeni tok zgodovine
v zgodbo ki njemu odgovarja
in ustvari nove oskrunjene božje poti
nove malike nove zablode
dokler zopet ne sedejo k zadnji večerji
in zapustijo igro
prerešetajo svojo preteklost
revidirajo svoje retuširane slike
in se rokujejo kot bratje
dotikajoč se z očmi polnim
i resnice
Pesem je seveda tvoja in ti odločaš o njej, saj veš.
Lp, Ana