Forum

Haiku 207 - Yoda

Haiku 207 avtor Yoda

Pozdravljen, Yoda,

haiku je imeniten, le jezikovno zašepa. Plaziti namreč mora biti s SE (plaziti se), razen če misliš plazíti (plaz - zemlja plazí, naglas je na i), kar pa nekako ne sede v kontekst - da bi nežna sapica drsela kot plaz.

Ker SE pomeni zlog preveč, bi se dalo rešiti drugače, npr. LEZE.

Lp,
Kerstin
 

Yoda

Poslano:
19. 05. 2010 ob 19:30

Ja sej se mi zdelo netočno ... Ampak, sim mislu, da kšne izjeme dopuščajo...
Kaj pa se komaj vidno plazi ?
LP Y.

Zastavica

Lidija Brezavšček - kočijaž

urednica

Poslano:
19. 05. 2010 ob 20:15

se komaj vidno plazi se mi zdi posrečena rešitev,
vsaj meni, ko sem ravno naletela na tole,
namreč, ne zdi semi, da bi kaj spremenilo pomen.
Lidija

Zastavica

Aleksandra Kocmut - Kerstin

Poslano:
19. 05. 2010 ob 22:28

Fajn rešitev, Yoda!

Ja, izjeme so včasih možne, jasno. Ampak v tem primeru ne. :)) To je tako, kot če bi rekel namesto
Spomnim se tvoje pesmi
Spomnim tvoje pesmi.
Recimo, no ... Nekako tako "mimo".

Lp,
Kerstin

Zastavica

Komentiranje je zaprto!


Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!