Forum

Zimsko tihožitje

Zimsko tihožitje avtor Legy

ob sumljivi uporabi besed ter besednih zvez:
- tihožitje,
- molk kipi,
- brezčasna prostranost,

v tej pesmi začutim potrebo po redu.
Jaz bi jo zložil takole:

iz gluhih krošenj
odpadajo posušeni vetrovi
iz razpokanega lubja

se cedijo kljuni
prezeblih vrabčkov
molk kipi

čez rob
brezčasne prostranosti
jaz

odet v hladno tihožitje
tlačim kepe pomladi
v grla preplašenih pokrajin


ALI PA:

iz gluhih krošenj

odpadajo posušeni vetrovi
iz razpokanega lubja

se cedijo kljuni
prezeblih vrabčkov
molk kipi

čez rob
odet v hladno tihožitje
tlačim kepe pomladi
v grla preplašenih pokrajin


ALI PA

iz gluhih krošenj
odpadajo posušeni vetrovi
iz razpokanega lubja
se cedijo kljuni

prezeblih vrabčkov
molk kipi
čez rob

odet v hladno tihožitje
tlačim kepe pomladi

v grla preplašenih pokrajin


(John Cage je imel prav. Forma = (res) vsebina...)
 

Legy

Poslano:
15. 05. 2010 ob 15:05

zdravo!

Ja, sem skoraj spregledal to sporočilo... :)

Hvala za tvoj čas in komentar. Opisal si tri možne verzije iste pesmi, jaz pa imam četrto. In vsaka se lahko bere drugače. A ni prav to čar poezije?

Za zdaj bom pustil pesem tako, v neredu, kot praviš ti - in kot je že v navadi z mojo pisalno mizo (da niti ne omenim moje glave). :)

Naj še malo dozori, je še mlada... mogoče se bo sama odločila, v kakšni oblekci se boljše počuti. :)

Res hvala za tvoje iskreno mnenje in pomoč,

lep dan!

Legy

Zastavica

Komentiranje je zaprto!


Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!