Forum

KOT SIZIF VRAČA - napisal tomi

VRAČAJTE KOT SIZIF VRAČA avtor tomi

Dobro jutro tomi,

čudovita pesem in velika vsebina.
Sizifovo? Reke se ne kregajo s hrupom cest. Pa jim je pot zmeraj enaka, močna, odprta in usmerjena v večni cilj k morju in oceanu.
Nobeno posajeno od človeških rok drevo se ne krega na glas s sosednjim,
pa četudi morda ne gre mu in bi rad bil postavljen kje drugje.
Nič, še vedno tišina in rastje tudi uspeva.
Oblaki se ne kregajo, ali vidijo dol pekel ali zemeljska nebesa,
ko je preveč se strga, mokrota, a nič več. Tišina. Z zemeljske strani.
Sizifovo. Nič dajanja, nič vračanja. Ali med tem s tišino vračajo,
pa prepira oz. besednih ali slednih navzkrižij sploh ni.
In tu, tu pa je tisto kar je mogoče glede pravega mira,
mišljeno v skladu z naravo.
Lepa.
Lp tomi,
hope
 

Komentiranje je zaprto!


Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!