VRAČAJTE KOT SIZIF VRAČA avtor
tomi
Dobro jutro tomi,
čudovita pesem in velika vsebina.
Sizifovo? Reke se ne kregajo s hrupom cest. Pa jim je pot zmeraj
enaka, močna, odprta in usmerjena v večni cilj k morju in
oceanu.
Nobeno posajeno od človeških rok drevo se ne krega na glas s
sosednjim,
pa četudi morda ne gre mu in bi rad bil postavljen kje
drugje.
Nič, še vedno tišina in rastje tudi uspeva.
Oblaki se ne kregajo, ali vidijo dol pekel ali zemeljska
nebesa,
ko je preveč se strga, mokrota, a nič več. Tišina. Z zemeljske
strani.
Sizifovo. Nič dajanja, nič vračanja. Ali med tem s tišino
vračajo,
pa prepira oz. besednih ali slednih navzkrižij sploh ni.
In tu, tu pa je tisto kar je mogoče glede pravega mira,
mišljeno v skladu z naravo.
Lepa.
Lp tomi,
hope