RAZGLEDNICA S MORA avtor
MAKI
Lepa, prelepa je makarska riviera. Mogoče aprila, maja, mogoče
oktobra? Čudoviti vrhovi Biokova, peščena plaža, lepa mesteca, o,
krasna Baška Voda! Morda te kraje še kdaj obiščem, nujen pogoj:
izven sezone.
Povej mi, Maki, kakšna je bila voda? In kolikšna je bila gužva na
plaži? Mene sta umazanija, plavajoča v vodi (in to celo, žalibog,
krvavi vložki!) in bohoteča se na plaži, ter neznosna gneča na
plaži (do morja smo se komaj prebili, saj so bile brisače in gobe
le po pet cm narazen) čisto zamorili, da sem si obljubila, da nekaj
let ne gremo na morje ...
V pesmi si odlično posnel vzdušje dopusta. Vključno z (mogoče malo
zoprnim :))
dobri den! (Nas so natakarji tako
pozdravljali, čeprav je mož z njimi govoril v hrvaščini. :((
)
Kerstin