Forum

Pesem neke vode - avtorica Davorina

Pesem neke vode avtor Davorina*

Iskrena hvala, Davorina.
Napisala si lepo pesem, posvetila celo meni.

**********************

Koliko kapelj
stečenih, skupaj pristanih
v istih strugah

v isto stran tekočih,
plavajočih, pomešanih
brez črt, mej

nobena kaplja
ne protestira,
se ne sprašuje
čemu v isti strugi
z drugimi jo čas pelje

nobena,
vse tiho,
tiho tekoče
v isto smer.

Na koncu žarek
jim da svečani poklon,
posveti, zažari,
pospremi v večnost
izteka, morje,
oceane,
tam so pristani.

Samo poti so dolge,
a tudi tu nobena ne uide,
ne beži, se prikloni svetlobi.

**************
*zate Davorina*,

hope
 

Leona

Poslano:
24. 06. 2009 ob 17:30

Oj, Hope, nekako si ves čas prisotna na portalu kot žuborenje, sem že nekaj časa čutila, da ti bom napisala pesem :):):)
Hvala tudi tebi za prelepe verze!
Lp d :):)

Zastavica

Dule Metulj

Poslano:
24. 06. 2009 ob 18:03

Sam kje pa so metulji pozimi ko je mraz???
Metulj, ti se na to spoznaš, kam gredo drugi metulji, v Južne kraje,
kot lastovice???


Hope, tole si pisala na temi Poletni piknik 09, vendar ti odgovarjam tu, ker je tukaj Davorina, ki je s čudovito pesmijo La Tortuga že odgovorila na tvoje vprašanje, žal jo je Davorina umaknila s portala, moja intuicija jo je pa shranila na temi Pogovor z Vilami in Vilinčki in jo zopet predstavljam, tako lepoto moramo doživljati še in še, vem , da mi Davorina ne boš zamerila, če jo prilepim tukaj...

.............za boga milega , Davorina, dej jo prosim spet prilepi na portal !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

LA TORTUGA

S tihim, počasnim plesom želva
tople zemlje se dotika,
kot da v srebrnem labirintu
čuva skrivnosti neizrečene.

V valovih žajbljevega gaja
igriv metulj se pozibava,
iz sončnih žarkov je rojen,
trepetajoči cvet luči.

Pridi k meni v mesečini,
nežno me pobožaj s krili,
s tabo bom skrivnost delila,
zemlja te bo pomirila.

Tvoji poljubi so metulji,
ki me v pradavni ples budijo,
roso na moji goli koži,
vsrkale bodo tvoje dlani.

Divje vrtnice plodovi
so bogato obrodili,
bosa v ravi zaplešiva
se za čudež zahvaliva.

Mir, ki utripa v srcu zemlje,
naj se razlije nad vsa bitja,
v nekem samotnem, skritem gaju,
se ustavi in se spočij.

V sanjah zlatega metulja,
želva se v nebo ozira,
skupaj krila sta razpela
in v modrino poletela.


Davorina


btw, Davorina, s tvojim in mojim prijateljem A. sva se danes srečala v menzi, same lepe stvari mi je imel povedati o tebi, pa nič opravljanja ni bilo ;)

lp,
Dule

Zastavica

IŽ-lev

Poslano:
24. 06. 2009 ob 18:16

Davorina je mirno dekle,
ona ni jezna.
Mislim, da bo še rada prebrala,
samo če je ...nežno, mirno...

Zdaj pa Metuljček cekinček, daj ti odkrito čisto vse na tiho (noben drug ne bere in ne vleče na uho...hmmm....), vse napiši kaj je tvoj prijatelj A. povedal ko sta se srečala v menzi?

Tudi tiste lepe pa še prau posebej, tko počasi, da bova lahko registrirali, po potrebi celo dešifrirali...
Davorina in Metulj, bolj tko, še vreme malo vpliva na počutje.

Pesmi so pa čudovite, bolj ko dežuje, večja romantika...
Mi vidva znata to obrazložit???

lp Davorina tebi in Metuljček tebi in vsem s čudovitimi pesmi danes,
hope

Zastavica

Dule Metulj

Poslano:
24. 06. 2009 ob 18:40

Hope, ti se kr z Davorino na mailu zmeni kar te zanima ;)

lp, dule

Zastavica

Leona

Poslano:
24. 06. 2009 ob 20:58

Oj, Dule, kako bi mi prijala še ena kavica v vajini družbi. Bila bi čisto tiho, srkala bi kavico in poslušala, kako me hvalita :):)... (Ampak bom vseeno malo zaslišala A., čeprav znajo biti moški včasih zelo skrivnostni in za nobeno ceno nočejo povedati, anede, Hope?)
Jaz bi že dala pesem nazaj na portal, pa ne vem, kako se to naredi, ker je že bila ocenjevana in ne more biti še enkrat; ne spomnim se, da bi v pogojih pisalo o tem. Enkrat sva se z urednico Ano Porenta pogovarjali in če sem si prav zapomnila, je rekla, da nekateri avtorji vzamejo pesmi dol, če se kje potegujejo za kakšno nagrado, potem jih pa spet vrnejo. Rekla je pa tudi, da to ni obvezno, ker je portal svobodno zasnovan. To mi je vse jasno, samo tehnično ne vem, kako naj izvedem, da ne bo še enkrat ocenjevano. Morda bo kdo kaj povedal o tem.

Lepe pozdrave obema, Hope, Metulj..:) Bom še kakšen mail napisala, morda že danes. me pa čaka precej branja, ker sem imela v preteklih dneh izpade interneta in moram še prebrati pesmi.

Lp vsem in čimprej sonček!
d

Zastavica

Dule Metulj

Poslano:
26. 06. 2009 ob 09:16

Davorina, kako naj ti na dovolj takten način povem, da kompliciraš ;)
kaj se obešaš na to ocenjevanje, boli te briga , če bo pesem še enkrat ocenjevana , ne boš prva in ne tudi zadnja, ki je pesmi skenslala in jih spet gor dala. Tud jest sem kot Odisej vse pesmi skenslov in pol samo nekaj jih nazaj dal , je pa boilo prekrasno doživetje, ko sem kot učenček Sensei Lidije pilil tiste pesmi, ki so sedaj gor.

Jap, ti kar zvrcni mobi in se zmeniva za kakšen kafe , ko boš v Lj. ;)
pa še A. bova povabila in bo vesela družba

lp,
dule

Zastavica

Komentiranje je zaprto!


Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!