A svetu si da,.. avtor
ChoCoŁjatt
Lep pozdrav, Čokoladica:)))
Mogoče se sprašuješ, zakaj na kakšno tvojo pesmico pade ocena
"nedodelana" ...
?
Ko pa si jo vendar pisala s toliko duše, bolečine, hrepenenja, z
občutkom dokončnega brezupa???
Ti povem, zakaj. Kar bom napisala v nadaljevanju, velja za vse
tvoje pesmice, ki sem jih danes prebrala na portalu. :)))
Poglej, hipni izliv čustev na način, ki je bil že najmanj stokrat
uporabljen (
klišeji: to so zadrgnjene fraze,
uporabljene že velikokrat pred teboj in v svojem ponavljanju
neprebavljive) ne naredi pesmi lepe, ampak zlajnano.
Ne zameri, mlada si še in se učiš, vsi smo bili enkrat na tvojem
mestu, v tvoji koži.
Druga tvoja pomanjkljivost je površnost. Poglej samo naslov ... mi
ni treba več razlagat, a ne? Tudi v nadaljevanju pesmi je veliko
škratov, napakic, ki niso umetniška svoboda, ampak hitenje ali pa
neznanje. Jaz ne vem, kaj od obojega, ti povej! Pesem je treba (za
seboj) popraviti, prebrati enkrat, dvakrat, preden klikneš
"pošlji"! Izpuščaš ločila, zamenjuješ črke, pa še bi ...
No, to vse skupaj skupaj znese za "nedodelano", žal mi je, ampak,
kajneda, tudi v šoli ti ne dajo pozitivne ali celo dobre ocene samo
iz usmiljenja, ker si tako "uboga".
Zdaj pa še malo "ven iz pesmi"! Tole se nanaša na temo tvojih dveh
ostalih današnjih prispevkov. Hej, dekle, misliš, da je tale dečko
edini? Ne zasluži si pesmi, škoda energije. Ko bo prišel pravi, boš
napisala pravo pesem. Do takrat pa vztrajaj na portalu, poslušaj
nasvete in se uči.
Življenje je več kot ena "fantovska" epizodica! In ti si več. Pesmi
pa te bodo poiskale. Nekje te čakajo. Samo odprta ostani.
:))
Pa brez zamere, prosim!
LP Lidija
PS: vse napisano velja tudi za TANJO :)
in za Urško :)