Tomi, znašla sem se v taki vlogi, da se čutim dolžno popraviti par
napakic v tvoji pesmi, ki je sicer taka, da tistemu, ki jo hoče
razumeti, lahko marsikaj pove. Seveda pa vsak sam izbira. :))
(Za podčrtanimi besedami morajo biti vejice, ki si jih izpustil
)
Slonel na deblu
mogočne sem sekvoje,
daleč od vsega,
kjer civilizacija še ni zabila kažipotA svojih meja.
Vsebina mojega življenja
me je vodila po poteh,
kjer v samotnih sem korakih začutil, v čem je vseh nas greh.
Kot gejzir mi iz globine
je privrela klena misel,
da vse, kar doživim, ozrem
(UZREM?),
je prvo (NAJPREJ?) v meni, zato tu sem.
Kar se iz nezavednosti povzpne,
me kmalu vplete v situacije,
v katerih doživljam prav te trenutke,
v kakšne (KAKRŠNE) ukleta (BREZ VEJICE) moja duša je.
Tako se vodimo po zemlji,
((sami sebe, misleč, da vse,
kar preživljamo z okoljem
krivimo druge,le sebe ne.)) ... Tale zadnji del je
napisan precej nerazumljivo. Bi ga malo dodelal?
Hvala ti Lidija za vejice, ki sem jih povesi, da sedaj krasijo mojo smrekico v vsem sijaju.Malo sem se pohecal in rečem lahko samo to, da sem bolj namerno izpustil nekaj vejic, da ne bi bilo preveč prozasto.Človek se uči do zadnjega diha in še takrat, ko se pri zadnjem vdihu poslavlja, misli da je to zadnji, ker je premalo vdihnil.Lepo te je bilo čutiti kot brižno pomagavko, ki je dala pesmi bolj melodični zagon. Lepo bodi pozdravljena in hvala Tomi.
Lepa pesem, tomi. Ne vem pa, zakaj si ji dal naslov Grešna misel, a je kje zapisano, določeno, kaj je grešna misel? In le zakaj nase potegniti tisto, kar bi morali storiti drugi? Morda le občutek, da si del narave in kot tak te skrbi, kaj vem ...
Ja, to je prav zanimivo, preskok misli čez neznane dimenzije in trk, je pa sekvoja mogočno drevo in ni naključje, da se je preselila v dve pesmi. In pogled na drevesa v nas sigurno povzroča razmišljanja, če jih pa še prelijemo v poezijo, še toliko lepše, ja narava nam je sopotnica, a zna tudi udariti, le vrača ...
Ajda, napisal sem novi naslov (KRIVE MISLI) ,Aa kar se sekvoje tiče sem to pesem napisal na pesniškem portalu že lansko leto enkrat, tako da mi Gabriel ni mogel pomagati in sem iskal pesem v kateri naj bi bila , pa je nisem mogel zaslediti.lepo bodi pozdravljena. Tomi
Ma ne Tomi, vem, da si jo ti že prej mel, ampak, to sem opazil šele potem, ko sem svojo že napisal, je pa zanimivo, ker se ne pojavlja to drevo tako pogosto, pa sva ga oba uporabila :D! Ja, Ajda, v tistem gozdu, kjer "moja" sekvoja rase, tam se volkodlak z vampirko pase :D:D:D ...
Ameriški Sekvo v Sloveniji? V Washingtonu ja, šla sem gledat, to so ogromno visoka drevesa, v lubjih imajo celo tako v sebi, da mrčes odganjajo. Samo sonce, mraz, zemlja, potresi....to mu jemlje oz. krajša živ.. lp, hope
Ja, to pa je široko deblo, visoko drevo, kot nebotičnik. Mi še nihče ni rekel, da je sploh kaj takšnega pri nas. Drugič si ga grem pogledat. Ko potujem v te kraje. Hvala, lepo, veličastno drevo je, veš lp,hope
Komentiranje je zaprto!
Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!