TKALKA avtor
emka
emka, eno vprašanje imam:
citat:
Le predi ,tkalka, usoda moja,
šivaj, krpaj, kakor znaš.
Hvaležna,zopet polna upanja
ogrnila bom tančico,
čeprav bo vsa zakrpana.
Nikoli več ne bo po svetu
hodila duša moja.
Izgubljena in razgaljena.
Je pika v predzadnjem verzu postavljena pomotoma?
Namreč, če berem:
Nikoli več ne bo po svetu
hodila duša moja.
Izgubljena in razgaljena.
... potem razumem takole: Moja duša ne bo nikoli več hodila po
svetu ...
Najbrž nisi hotela tako zaključiti pesmi. Smisel je brez pike čisto
obrnjen:
Nikoli več ne bo po svetu
hodila duša moja
izgubljena in razgaljena.
Čeprav bi bilo zaradi zaradi logike bolje malo obrniti besedni red
...
Moja duša ne bo
nikoli več hodila po svetu
izgubljena in razgaljena.
Če smem, bi te opozorila še na nekaj. Vejica se natipka
stično:
Le predi ,tkalka, usoda moja,
le predi, tkalka ...
za vejico je pa presledek:
Hvaležna,zopet polna upanja
Hvaležna, zopet polna upanja
Škoda je namreč, da lepa pesem izgubi na vrednosti zato, ker se
bralcu zatika zaradi takih, majhnih, a vendarle spotakljivih
nerodnost. Pa prosim, brez zamere!
;)
LP
Lidija