Forum

tkalka - Emka

TKALKA avtor emka

emka, eno vprašanje imam:

citat:

Le predi ,tkalka, usoda moja,
šivaj, krpaj, kakor znaš.
Hvaležna,zopet polna upanja
ogrnila bom tančico,
čeprav bo vsa zakrpana.
Nikoli več ne bo po svetu
hodila duša moja.
Izgubljena in razgaljena.

Je pika v predzadnjem verzu postavljena pomotoma?
Namreč, če berem:

Nikoli več ne bo po svetu
hodila duša moja.
Izgubljena in razgaljena.

... potem razumem takole: Moja duša ne bo nikoli več hodila po svetu ...
Najbrž nisi hotela tako zaključiti pesmi. Smisel je brez pike čisto obrnjen:

Nikoli več ne bo po svetu
hodila duša moja
izgubljena in razgaljena.

Čeprav bi bilo zaradi zaradi logike bolje malo obrniti besedni red ...

Moja duša ne bo
nikoli več hodila po svetu
izgubljena in razgaljena.


Če smem, bi te opozorila še na nekaj. Vejica se natipka stično:

Le predi ,tkalka, usoda moja,

le predi, tkalka ...

za vejico je pa presledek:

Hvaležna,zopet polna upanja
Hvaležna, zopet polna upanja

Škoda je namreč, da lepa pesem izgubi na vrednosti zato, ker se bralcu zatika zaradi takih, majhnih, a vendarle spotakljivih nerodnost. Pa prosim, brez zamere!

;)


LP
Lidija
 

emka

Poslano:
28. 04. 2009 ob 08:45

Ja, tam je vejica, hvala za opozorilo.

Hotela pa sem izpostaviti NIKOLI VEČ in pravzaprav ne duše moje, zato je nikoli več na 1. mestu.In bi ostala pri tem vrstnem redu.

Tele presledke ali ne za vejicami pa ne bom nikoli štekala, vsak forum ma svoja pravila, v reviji spet svoja...:)))

Zastavica

Lidija Brezavšček - kočijaž

urednica

Poslano:
28. 04. 2009 ob 10:19

Ne, Emka, pravila so povsod ista. Že od nekdaj. Za na računalnik in že prej na pisalni stroj tipkano besedilo je od nekdaj veljalo tako, kot že rečeno.
Vejica stična, za vejico presledek.
LP
Lidija

Zastavica

emka

Poslano:
28. 04. 2009 ob 10:34

Tekste za revijo pošiljam strnjeje, kaj čem:)
Zato pa ste lektorji, da nas opozarjate:D
Dejansko se ne zgubljam v teh malenkostih, ki so popravljive, drugače mi zmoti tok misli..Ponavadi nikoli več ne preberem napisanega, vsak naslednji trenutek ima že drugačen pomen..:)
Se opravičujem za površnost:)

Zastavica

Lidija Brezavšček - kočijaž

urednica

Poslano:
28. 04. 2009 ob 13:03

saj zato sem ti pa napisala, ker JE popravljivo. Ne strinjam pa se, da so to malenkosti. Po lastnih izkušnjah sodeč ti lahko zagarantiram, da se splača brati za sabo. Včasih, no, največkrat se ujameš na absurdih, pa tu ne gre za neprecenljive trenutke, ampak za lapsus.
:)))
Lep dan, Lidija

Zastavica

Komentiranje je zaprto!


Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!