Forum

haiku - hope

Haiku avtor Hope

hope, tale utrinek je pa malo manj pravi haiku.
Večna pot časa namreč ni nekaj naravnega, vzetega iz narave, okolja (kar naj bi bil nastavek za izpeljavi haikuja) ampak bolj tvoj notranji konstrukt.
Zato jaz tole pesem vidim kot haikuid, psihogram ali pa brahek. Izbiraj.

In še moj odgovor na tvojo domislico:

citat:

"Večna pot časa
nosi svetle korake
za smeri sonca."

*
večna pot časa
nosi temne stopinje
do senčnih brezen ...

Ker čas nosi oboje!
:)
Lidija
 

IŽ-lev

Poslano:
20. 03. 2009 ob 17:54

Lidija, lepo se bere.
Kaj če bi dali skupaj, če praviš, da paše oboje skupaj,
kot Brezinbor, recimo...???
Lp, hope

Zastavica

Lidija Brezavšček - kočijaž

urednica

Poslano:
20. 03. 2009 ob 19:37

ne, Hope, bolje, da ostane tvoja sama, poglej, podčrtanka je.
Moja je itak samo inverzna slika. Saj veš, po principu: kjer je dobro, je tudi slabo itd ...
:))
Čestitam, ampak pravi haiku pa vseeno ni. Pa kaj!
:)
Lidija

Zastavica

Yoda

Poslano:
21. 03. 2009 ob 10:24

Tud jest se strinjam, da tole ni haiku!
Sicer je odličen (brahek, haikuid, psihogram),
ampak haiku pa
ziher ni!
Lp
Yoda

Zastavica

gabriel stormer

Poslano:
21. 03. 2009 ob 10:28

Jaz se pa strinjam, če Hope meni, da je haiku, potem je :D:D:D ...


gs

Zastavica

Lidija Brezavšček - kočijaž

urednica

Poslano:
21. 03. 2009 ob 12:11

ja, v bistvu imaš prav, Gabriel.
Vsak da ime svoji pesmi.
In če Hope misli, da je haiku, no, če se odloči, da to je, potem je. Zanjo in za nas.
Apak ona je pač vprašala, če je...
in jaz sem samo rekla, da pač ni.
he, he, he, Gabriel, ti si tak, navihan,.
vemo.

Lidija

Zastavica

gabriel stormer

Poslano:
21. 03. 2009 ob 12:49

heheheheh, Li, vidim, da dojemaš stvari .., tudi iz drugega zornega kota :D:D:D, ki se vedno, tu nekje mota :D ...

gs

Zastavica

IŽ-lev

Poslano:
21. 03. 2009 ob 15:26

Včasih je bilo preveč za haiku. Zdaj je pa haikud.
Če je pa podčrtan me še najmanj moti (ostane vse čisto enako, razen naslova) in tako mi je kljub vsemu še vedno PRAU!
Ne vem, kako se ga napiše, ampak zgleda da sem pač napisala prvega.
In Lidija in gabrijel in vsi, strinjam se z vami, da je to HAIKUID, ne pa HAIKU. Grem popravljat.

H A I K U I D*

Lep pozdrav, me veseli,
hope

Zastavica

Lidija Brezavšček - kočijaž

urednica

Poslano:
21. 03. 2009 ob 18:07

Moj zorni kot

Ja, Gabeiel
moj zorni kot
se tu nekje zdaj mota.
In kaj naj rečem,
nikdar ni sramota
če kdaj pa kdaj premečem
besedic par,
ki se mi zdijo hecne?
Ostanejo pa misli, lepe večne,
ki jih poet je
z dušo v stih
narisal na sinji list neba
in teh nobeden
drug ne bo izbrisal.
Le beremo lahko
in se učimo.
Naprej po svoje,
kakor vsak le sam zna
in živimo ...

:)
Lidija

PS: Hope, meni je všeč, da si napisala haikuid.
Gabriel, vseeno bi mi bilo tudi, če bi avtorica kar pustila besedico haiku
ampak povem pa ...
;)

Zastavica

IŽ-lev

Poslano:
21. 03. 2009 ob 22:26

PRIŠLI SMO LIDIJA IN GABRIJEL IN VSI PRISOTNI DO PRVEGA HAIKU-JA
Z MOJEGA VIDIKA MOJIH MISLI. Samo sem misla haiku. Mogoče pa še kdaj Psihogram.

Lidija pa taka ni zdaj tu, je šla k Nuški na predstavitev.
Odgovor bo jutro, morda.
Lepa pesem, Lidija,
hope

Zastavica

gabriel stormer

Poslano:
22. 03. 2009 ob 09:20

Če je Lidija šla k Nuški na predstavitev sem jaz marsovski bicikl, hehehehehehehe ....

gs

Zastavica

IŽ-lev

Poslano:
22. 03. 2009 ob 09:26

Mogoče pa nisi prepoznal...
hope

Zastavica

Lidija Brezavšček - kočijaž

urednica

Poslano:
22. 03. 2009 ob 23:19

gabriel ni marsovski bicikl.
L :)

Zastavica

gabriel stormer

Poslano:
23. 03. 2009 ob 07:01

Heheheheheh, Li, sm si oddahnu :D ...

gs

Zastavica

Komentiranje je zaprto!


Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!