Forum

pesnik s trdo kožo - Kerstin

PESNIK S TRDO KOŽO avtor Kerstin

O, seveda, lahko postaviš vprašanje! ;)
jaz odgovora ne vem, lahko pa vsaj poskusim:


Oblečen v trdo kožo pesnik nisi,
ker verzi tvoji so potuhnjeni obrisi
senc, ki z njimi se zakriješ
medtem, ko v svetu po gnilobi riješ ...

Če si poet, ne otrdi ti koža,
ker vedno znova tvoj svet Pesem boža.
Premakne bit ti slutnja vsake teme;
še tak, najmanjši mrk razdre poeme,

ki vsak dan jih gradiš na tem igrišču,
ki ni peskovnik več, je bolj bojišču
podoben tokokrog. In vsaka slutnja, misel,
mehkobi tvoje kože lepi smisel.


:)
Lidija
 

IŽ-lev

Poslano:
02. 03. 2009 ob 10:34

Pesem je ljubezen,
ena sama je,
nekdo mora bit podčrtan,
eden pač mora imeti občutek,
da je prvi najmočnejši,
drugi pomočnik,
tretji lastnik,
četrti na najboljšem,
ta peti na poti...(kdo ve kdo, kdo ve kam...).
Razcepljena pesem je pesem ljubezni avtorja-se bere (NE TO!).

Civilzacijski boj,
je dan v boju,
spanje v miru.
Za *pesnika poezija* pa *pisanje sanj* pri belem* dnevu!. (!!!))

hope

*Lidija*, prelepa* je,hope

Zastavica

Komentiranje je zaprto!


Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!