Forum

Za deklico - Snežinka

A ne, kako zelo se nas je dotaknila Andrejkina Deklica. Ob njenem naslovu sem se spomnila svoje Deklice, s katero sem preko pesmi božala dušico nekega občutljivega dekletca ... (bili smo veriga poezije, ki se je pletla po pošti .. nekaj nas, iz tistih časov, je na tem portalu) Nikoli se nisva srečali, a pesem je ostala. Glej, in ko sem prebirala tvoje vrstice, so me ponovno odpeljale do mojih vrstic. Tvoje tako pozorne, tako mehke, božajoče, objem, ki tolaži, ki otira solzice ...
Nasmehnila sem se. Kako podobni občutki nesnovne tolažbe. Besede, ki potujejo skozi Univerzum in se nas dotikajo neotipljivo kot puhki snega na nos :), a obenem tako močno, da preusmeri korak našega namena proti drugemu (morda smiselnejšemu) cilju.
Tvoja pesem, Snežinka, je čista, tako čista kot misel, ko si za deklico čutila.

Pa v nadaljevanju prilepim še svojo.
Potem bo dovolj za danes .. že tako se preveč oglašam.
Romana.
 

IŽ-lev

Poslano:
13. 01. 2009 ob 05:19

Za deklico,
pada snežinka,
za upe,
pada snežinka,
za droben objem,
v strahu življenja,
ko na bundini muci
vsa v zametu spi,
ohranja belino
in zvezdne noči.

za Snežinko* od Hope, ker je pesem tako, tako milo lepa.

Zastavica

*

*

Poslano:
13. 01. 2009 ob 20:00

Romana, Hope, hvala, da sta obe mi napisali toliko lepih besed,
s toplimi besedami v hladnem zimskem večeru je bolj toplo *)

Zastavica

Komentiranje je zaprto!


Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!