Forum

kozmično jajce - yoyoba

Kozmično jajce (haiku) avtor yoyoba

super, yoyoba. Všeč mi je tale tvoj utrinek, ampak ne zameri, ni pravi haiku. Res, da je število zlogov pravo, samo ostale zahteve (motiv, ki ga vidiš, vzet iz narave ali okolja naj bi bil v prvem verzu , potem naj bi sledil razvoj ideje, pogleda, občutka, razlage impresije) ... Pa še to. Haiku naj ne bi imel naslova, ker potem z naslovom dodaš zloge, razlago, smisel ... in dobiš štirivrstičnico, to pa haiku ne more biti. Rešitev je v tem, da daš naslov v oklepaj in naj bo iz že uporabljenih besed. Jaz bi tvoji pesmi rekla haikuid, ali pa bi pustila samo naslov Kozmično jajce.

LP Lidija
 

Svit

Poslano:
06. 01. 2009 ob 10:27

Strinjam se z navedenim, s tem, da dodam poleg haikuda, še svojo različico : PSIHOGRAM.

Zastavica

yoyoba

Poslano:
06. 01. 2009 ob 10:49

hvala, imata prav. Brišem oklepaj :-)

y.

Zastavica

Komentiranje je zaprto!


Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!