Forum

sonet Le enkrat- sabinca

LE ENKRAT (SONET V - poskus) avtor Sabinca

Sabinca, bravo!
Ob majčkenih popravkih bi bil to lahko popoln sonet!

v prvi tercini zmoti zadnji verz:

Življenje enkrat ti ponudi tisto,
kar je sorodnega iskala duša,
kar daje dež, ko polju vlada suša,
le enkrat dano je dojeti bistvo.

ampak samo zaradi tega, ker se bistvo ne rima na tisto.
Predlagam ti, da ga poskusiš spremeniti tako, da bo zadnja beseda ISTO.

V zadnji tercini:

in snameš tákrat masko brezizrazno,
predaš, četudi se le premočrtno,
in veš, da láhko se konča porazno.

... se ti v drugem verzu poruši ritem. Enostavno ga lahko malo obrneš:
predaš se, pa čeprav le premočrtno
pa tudi zadjemu verzu zaradi bolj tekoče besede spremeni vrstni red!
in veš, da se lahkó konča porazno.

no, jaz bi celo drugo tercino oblikovala tako:

takrat si snameš masko brezizrazno,
predaš se, pa čeprav le premočrtno
in veš, da se lahko konča porazno.

:)

LP Lidija
 

Sabinca

Poslano:
22. 12. 2008 ob 23:46

Hwaaalllaaaa :D
popravila drugo tercino.. vendar... prva bo najbrž ostala.. nekako mi sede tudi rahlo nepopolno...
Lp,
Sabina

Zastavica

Lidija Brezavšček - kočijaž

urednica

Poslano:
23. 12. 2008 ob 08:50

Tudi prav!
:) :) :)

Lidija

Zastavica

Komentiranje je zaprto!


Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!