Forum

matadorski haiku - hope

Haiku avtor Hope

Hope, popravi Izkrvavečo v Izkrvavelo kri, boš?

Lidija
 

IŽ-lev

Poslano:
08. 12. 2008 ob 09:30

HVALA Lidija. Samo kako se pa kaj počutiš ko bereš o matadorju?
Lahko ti drugače to napišeš??
HOPE

Zastavica

Lidija Brezavšček - kočijaž

urednica

Poslano:
08. 12. 2008 ob 18:08

misliš haiku ali vzporedno pesem?

če mene vprašaš, ne bi uporabila besedne zveze "izkrvavela kri"
ker izkrvavi telo (posredno, v prenesenem pomenu lahko tudi srce, duša ...pa še kaj) Kri izteče, odteče, se prelije ... itd.

vem, da me ne sprašuješ o tem, samo povem pač, kar se mi zdi.

tema matadorja?

Moškemu, če je tip "Matador" je vseeno za ženska čustva. Ne bo te poslušal, če boš prosila, naj pusti bika pri miru. Rajši pusti tebe. Moški rabijo igre, tudi krvave.

Lidija

Zastavica

IŽ-lev

Poslano:
08. 12. 2008 ob 20:28

Pesem sem mislila, ker takrat smo pisali, pa je zdaj objavljeno.
Filmov se spomnem, so bili lepi. Prazaprav te sprašujem tudi o tem, saj bi včasih raje različne besede uporabila, zato te včasih prosim za mnenje.
hope

Zastavica

Lidija Brezavšček - kočijaž

urednica

Poslano:
08. 12. 2008 ob 21:20

aja, hope,pesem torej ...
jaz bi naprej slovnično popravila par "bolečih" napak, šele potem gremo naprej, prav?

Težke stopinje,
teža smisla
premza.........ZAVIRA
tvoje korake.
in mazohizem
čudnega boja,
kjer pogled
lovi ostanke
nedotaknjene
želje
rdečega
matadora...........MATADORJA
v odhajanje
boja..................ODHAJAJOČEGA V BOJ
bik za boj...........BIK PRIPRAVLJEN
stoji
razdražen.

Naj od daleč gledam,
v imenu česa že?
da izgubljam......ZDAJ IZGUBLJAM
lastnega matadora,........., MATADORJA
ko izgubljam
samo sebe?
Mahaš proti tribuni,
naj ploskam,
maham,
žvižgam,
ko izgubljam
kar me drži pokonci?
Boš pred vsemi
pokopal naju?
In ploskanje
bo odmevalo,
medtem ko gledam...... MEDTEM, KO GLEDAM,
kako te cefra, krvavo vleče.
meni je pa usojeno,........... (M)eni
da od daleč gledam,
ko umiram pred lastnimi očmi............. KAKO UMIRAM.....

Lidija :)

Zastavica

IŽ-lev

Poslano:
09. 12. 2008 ob 11:05

Lidija, se zahvaljujem za tvojo pomoč. Sem popravila, pesem mi je zdaj še dosti boljša, haiku pa tudi. Če boš kaj prebirala, lahko malo pogledaš, če je zdaj vse OK?
HVALA, hope
(mi boš še popravila, mislim da bo še kdaj kaj treba...???)

Zastavica

Komentiranje je zaprto!


Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!