Forum

"Lidija" - Svit Valovnik

KOČIJAŽ avtor svit valovnik


Mojster, poklon za tole! In ne zameri, ker sem se poigral z naslovom, to je zaradi Kerstin in aforizmov (heheh, upam, da sem se izmazal :):):))!

Pozdravljen :):):)!!! gs
 

IŽ-lev

Poslano:
06. 11. 2008 ob 22:12

Na tak način pa bi lahko sam Svit skupi spravil, spisal.
Da nisi ti občasno kočijaž, Svit? Uigral si se, da to ni res...
(če se kdo elegant izmaže s taktiko, to si Svit ti...najdeš pot)
Lepo noč
hope

Zastavica

ajda

Poslano:
06. 11. 2008 ob 22:14

Mislim, da so bili svitovemu Kočijažu navdih Vidini konji:

A konjušar
sretna, nasmješena lica
s kočije krilima maše
kao oslobođena ptica.

čeprav tudi pristoji Lidiji:) kot je nagajivo napisal gabriel.


Je pa pesem super!

lp, ajda

Zastavica

Svit

Poslano:
06. 11. 2008 ob 22:20

Ni težav, gabriel, pesem je nastala na perfektno Vidino " Nova sreća",
tako da sem v tem primeru jaz kot meditant kočijaž vsako jutro, ko se vsedem v lotosov cvet.

Ja, Hope, sem kočijaž, saj vsak dan brzdam svoje misli pri meditaciji, ti
povem, koristno početje.
Hvala za komentar obema.

Zastavica

Svit

Poslano:
06. 11. 2008 ob 22:23

Ravno sem pisal odgovore, ko si ti pravilno ugotovila kako je nastala moja pesem.
Hvala, Ajda za komentar

Zastavica

IŽ-lev

Poslano:
07. 11. 2008 ob 07:27

Ajda, kaj ti gledaš lahko preko kamere Svita, ko piše pesmi?
Če ne, kak si ti pogruntala, kak pride do tega?
Zmeraj Svit nekaj novega ven potegne, kot da mu je svit Svit svit pisan na dušo s peresom v roki ali računalnikom...
Pa tu kdo sploh pozna Svita v živo?
Lep dan vsem, posebej pa vsakemu posebej,
od hope

Zastavica

Dani Bedrač

Poslano:
07. 11. 2008 ob 07:34

svit, spet ena tvoja, ki mi je izjemno všeč! čestitam.
kul se mi zdi, da besem nastane zaradi inspiracije, ki jo dobiš ob branju kake druge pesmi, ali pa kot odgovor nanjo. tudi meni se to dogaja!

hope, svita v živo ne poznam, vendar pa prijateljujeva in se bodriva na netlogu (svit valovnik, bedrun) in sva člana glasbeno-literarnega društva aletheia. obiščite naju kaj.

lp,
dani

Zastavica

IŽ-lev

Poslano:
07. 11. 2008 ob 07:43

Dani, včeraj sem imela namen te pohvaliti v lit.društvu našega mesta, tebe pa od nikoder! Kje si bil???
Tista deklica, ki je tudi izdala knjigo poezije, takrat ko sta imela čudovito predstavitev je igrala celo na kitaro in originale od pesmi je imela v roki.
Zgledalo je kot bi bil na predstavi, lepo.
Kako Dani se pa to lahko obišče, razen da, seveda kar neverjetno z užitkom delam, poslušam in jem zvoke besed, lepe so.
Lep pozdrav Dani
od hope
P.S. Pa še potem je bilo tudi fino!

Zastavica

Svit

Poslano:
07. 11. 2008 ob 08:24

Da, branje drugih pesmi me vedno navdihuje, če so dobre. Je kot komunikacija, ko me poetično nagovori, se nujno poetično odzovem.
Ped leti je nekaj časa bilo živo gibanje PPP ( POEZIJA PO POŠTI), od takrat
do danes sem v soočanju z drugimi avtorji veliko naredil in sem vedno boljši in to mislim v vseh, ne le pesniških pogledih. Besedno izražanje je univerzalen način za kultiviranje osebe, duše. lahko rečem, da je v letu dni,kolikor sem na teh straneh, kakovostna raven poezije tako narasla, da
se lahko mirno postavi ob bok že PRVI LIGI.
Hvala, Prijatelj za komentar.

Zastavica

Lidija Brezavšček - kočijaž

urednica

Poslano:
07. 11. 2008 ob 08:25

Bravo, Svit!

Saj si ne delam utvar, da bi lahko imela kakšno povezavico z bistvom tvoje pesmi, ampak, kot pravi Gabriel, ki se hoče "izmazat", aforizem se veže na asociacijo!

:) ;)

Lidija

Zastavica

Dani Bedrač

Poslano:
07. 11. 2008 ob 08:28

hope, kljub temu, da sem zadnje čase nedosegljiv in popolnoma zaseden (urejam literarno revijo vpogled, s skupino aletheia gremo gostovat v bosno ...), bi me lahko vseeno pohvalila, če si ravno imela tak namen. :) ;) :) se bom pa ob naslednji priložnosti sam, ker se dobro blago samo hvali, pa četudi sem najbolj skromen človeček daleč naokoli ...

katera deklica je igrala kitaro? slavica tesovnik? pa menda ja ne?!?! grozljivo. kje pa se je to dogajalo?

na netlogu naju lahko obiščeš tako, da klikneš na te povezave:
http://sl.netlog.com/bedrun
http://sl.netlog.com/svitvalovnik

vse dobro,

dani

Zastavica

Svit

Poslano:
07. 11. 2008 ob 08:29

Pesem je odblisk na Vidino sijajno Srećo. Tudi sam sem kočijaž ko je v vprašanju meditacija, posredno pa vsak, ki temu posveča takšno ali drugačno pozornost,
hvala, Lidija za pristop.

Zastavica

vida

Poslano:
07. 11. 2008 ob 08:48

Čitajući ove komentare na trenutak pomislih ...kako je lijepo kada znamo (ili barem radimo na tome) biti srećni!... jer i sreća kao i sve ostale naše emocije se prenose na druge i vraćaju umnožene nazad...Zato se pridružujem ovoj gozbi Sretnog - a nadasve mudrog - konjušara! Živio Svit, živjeli svi ostali! Nazdravlje, nazdravlje ...

Živjeli! Živjeli!

…čaše zveckaju,
ruke podrhtavaju,
srca sanjaju…
nasmješene oči
prošlošću oslikana lica
na trenutak bezbojna
novu sliku stvaraju…

Živjeli! Živjeli!

Zastavica

Svit

Poslano:
07. 11. 2008 ob 09:06

Bog daj srečo,Vida !

Šilce medice zdravje krepi,
vabi k obedu, duha razvedri.

Zastavica

ajda

Poslano:
07. 11. 2008 ob 09:33

hope zapisala:
Ajda, kaj ti gledaš lahko preko kamere Svita, ko piše pesmi?
Če ne, kak si ti pogruntala, kak pride do tega?


hehe, hope:)))), svit je pokomentiral vidino pesem in kmalu zatem je nastala njegova in to je bilo logično, da se je rodil navdih, ker je bil navdušen nad vidino stvaritvijo.

lp, ajda

Zastavica

IŽ-lev

Poslano:
07. 11. 2008 ob 16:49

Hvala Dani, da si povedal za blog, sem malo pogledala in čudoviti so.
In Svit, najboljše je tisto, zakonski stan(?) in odgovor = sem že tam.
Pa to Vam kdo dela bloge, ali to vsi oz. vsak posebej zna ali eden vsem...
Moj računalnik je napol kaput, vi pa imate tako dobre precizne slike, kot bi pod "mikroskopom gledu" (hecam se, pišem v imenu...miru in...radovednosti...je ženskega spola...).
Lep pozdrav in lep večer (pa noč če kdo gre kam)
od hope

Zastavica

Svit

Poslano:
07. 11. 2008 ob 17:34

Hope, jaz sem na netu od letošnjega februarja. Popolnoma računalniško
nepismen sem se kar hitro s pomočjo prijatelja naučil osnove. Bloge pišem sam, slike nalagam sam. Saj veš, če je motiv, se naučiš, pa če bi bil 100let star, Bog dej zdravje, ostalo pride samo po sebi,
bodi kul.

Zastavica

Komentiranje je zaprto!


Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!