Ah ženske, ženske

AH…ŽENSKE, ŽENSKE
(marec 1994)


Majhna, velika, debela al` suha,
na videz prijetna, a sitna ko muha!
V hlačah, v krilu, v halji al` brez,
regljala bi skozi, podolg in počez!

Če je poročena ali še frej,
zanjo opravljanje sploh nima mej!
Ne trudi se skrivat pred njo vseh stvari,
vidi skoz` en zid, a sliši skoz tri!

Vsaka si misli, da grozno trpi
in sama poti se, gará pa za tri:
»Jaz moram delat, soseda sedi
in vseeno ona več evrov dobi!«

Glej ono, kaj dela! Glej tisto, kam gre!
Nobene izjeme ni, take smo vse.
Živci bolijo sodelavce naše,
če ni vse tako, kakor nam paše!

Bog sam je žensko ustvaril zato,
ker mislil je moškega ukrótiti z njo.
Zdaj pa revež ne ve, kaj bi takega b`lo,
da bi žensko ukrotilo, pa še tiho bilo!

ferjan

Komentiranje je zaprto!

ferjan
Napisal/a: ferjan

Pesmi

  • 20. 03. 2008 ob 19:11
  • Prebrano 655 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 141

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!