Forum

Haiku (o vodi ) - kočijaž

Dvigam pet prstov, Lidija !
 

Lidija Brezavšček - kočijaž

urednica

Poslano:
06. 09. 2008 ob 09:46

Hvala, Svit. Voda pomirja.
Voda je vse.

Lidija

Zastavica

Aleksandra Kocmut - Kerstin

Poslano:
06. 09. 2008 ob 22:39

Haiku (o vodi) avtor kočijaž

Neverjetno, Lidija, ravno te tedne razmišljam o vodi kar naprej. Pa sploh ne zato, ker smo bili vmes na morju. Kar nekako sili mi v misli. Morda zori nova pesem? Ali prozni utrinek? Ne vem še ... Ampak mislim nanjo.
In potem najdem tvoje vodno poigravanje. To pa je frekvenca! Na H2O! ;)
Dobro si zapisala. Ujela misel in še besedno igro.

Ob tem bi pripomnila, da opažam še eno priljubljeno besedo tukaj: tolmun. ;) Čas za nov izziv?

Lep pozdrav!
Kerstin

Zastavica

Lidija Brezavšček - kočijaž

urednica

Poslano:
08. 09. 2008 ob 09:13

Ja, jaz sem kar še na frekvenci H2O. Danes me je udarila malo drugače (Žeja). He, ja, tale moj tolmun ... sem prebrala tvoje mnenje, upoštevam, ampak v Žeji je že obstajal, preden sem dojela, da se mi res ponavlja. Res ga imam nekam dosti, v mnogih pesmicah in res je, da je čas za nov izziv, ampak v Žeji ga zaenkrat puščam. Voda pač ;)

Hvala za opažanje, Kerstin!

Lidija

Zastavica

Aleksandra Kocmut - Kerstin

Poslano:
08. 09. 2008 ob 12:16

No, že, ampak ni bilo mišljeno, da le ti "tolmuniš" ;). Nasploh na našem portalu. Približno 86 jih naštejem ob nekaj odtipkih v različnih sklonih v iskalnik.

Kerstin

Zastavica

Aleksandra Kocmut - Kerstin

Poslano:
25. 09. 2008 ob 21:28

Malce mimo, a vendarle:
Napisala sem, da te tedne pogosto razmišljam o vodi. Ne vedoč, zakaj. No, zdaj vem. To je bil "premonition", slutnja. V soboto, 20. septembra, ob 22h je namreč razneslo ventil pod umivalnikom v kopalnici in v 5 minutah sem imela stanovanje pod vodo. To ni bil ne the sound of water, ne the sound of music, pač pa the sound of thunder! Čisto neopisljivo, s kakšno močjo je voda drla v stanovanje. Jaz pa v popolni paniki. In še sama doma.

No, škoda ni prehuda, zahvaljujoč dobrim sosedom, ki so priskočili na pomoč. Eden je zaprl glavni vod, drugi odmontiral umivalnik, da je dežurni vodovodar zamenjal ventil, ženi in jaz pa smo na vse mogoče načine spravljale vodo iz sob.

Glede na izvor vode (kopalnica) bi lahko napisala kakšno straniščnico na tole grozo. ;) Ampak naj se prej malo posuši tale poplava tudi v zavesti. ;)

Kerstin

Zastavica

M

M

Poslano:
25. 09. 2008 ob 21:43

... sej se mi je kr zdel , da ste pesnice mal čarovničke,
pesem nastane z magijo na kvadrat -sm to dons spoznou...
prekognitivna si bla, čustva so pa voda, boh ve kva bo še iz tebe eksplodiral v oblik pesmi, eno SUPERNOVO čakam od tebe

Zastavica

Aleksandra Kocmut - Kerstin

Poslano:
18. 10. 2008 ob 23:30

Medo, praviš, da so čustva voda.

No, članek o tem, da je voda tudi lahko čustvena!!, pa si lahko preberete tukaj:
http://www.mladina.si/tednik/200420/clanek/kul-knjige--bernard_nezmah/


Eks velja!
Kerstin

Zastavica

Lidija Brezavšček - kočijaž

urednica

Poslano:
19. 10. 2008 ob 11:36

JA, MEDO!

Kje pa si ???

Kočijaž

Zastavica

Komentiranje je zaprto!


Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!