Pesem v meni (sonet)


Še včeraj si bila le misel mala,
globoko v meni, plaha, hrepeneča,
kot suha trska, krhka, komaj tleča.
In zdaj, poglej se - pesem si postala!

Podrast nemira v hipu si požgala,
tesnobna gmota je že vsa goreča.
Se žalosti talijo hladna pleča,
v očeh plamene nove si prižgala.

Sedaj goriš, toploto spet razdajaš
kot kakšno sonce; nesebično, silno.
V vesolju praznem sproti se ohlajaš,

a le zato, da v verzih spet obilno
me s čustvi blago nežnimi oplajaš;
v njih najdeš zatočišče tolažilno.


Legy

Komentiranje je zaprto!

Podčrtanka

Legy
Napisal/a: Legy

Pesmi

  • 01. 11. 2010 ob 14:26
  • Prebrano 2037 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 1373

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!