postana rebra

 

 

 

 

 


živim od postanega zraka
in slabih navad

 

rjuhe dišijo po starih nočeh

in še starejših izgovorih

 

vsaka senca je videti znana,
kot nekaj,
kar sem si želel
in pokvaril

 

korito je polno,
pepelnik je poln,
tišina je polna

 

poželenje še naprej praska
po stenah sobe

 

ne ljubezen,
nikoli ljubezen

 

samo tisti nemirni srbež,
ta lakota z umazanimi nohti,
ta potreba,
da se nečesa dotaknem
in to spremenim v obžalovanje

 

jutro prej ali slej pride

 

sivo,
neganjeno,
in me najde natanko tam,
kjer sem se zapustil

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hors

Hors

Poslano:
22. 06. 2026 ob 17:27


*** navdih "ajdovakasa".

Zastavica

DragoM

Poslano:
22. 06. 2026 ob 18:05

... krraasss ...!!!!

Zastavica

Lidija Brezavšček - kočijaž

urednica

Poslano:
22. 06. 2026 ob 22:17

odličen zaključek. LP, Lidija

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Podčrtanka

Hors
Napisal/a: Hors

Pesmi

  • 22. 06. 2026 ob 17:25
  • Prebrano 64 krat

Uredniško pregledano.

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!