iskrica

da bi videl z očmi ljubezni

obstal

pil te dežne kaplje

na koncu strahov in pregona

 

samo

lipe so zadišale

otrok

samo 

trg si prečkal

 

šel skozi precep

do njenih oči

globljih od poželjivosti

sveta ob strani

 

nezvest zakonom 

grobnim

mislim nate

 

čeprav

je polnoč že prešla

upepelila čas

 

in je duša spravljena

in so zvezde potešene

miko

Ajdovakasa

Poslano:
22. 06. 2026 ob 08:09

lepa iskra.

Zastavica

miko

Poslano:
22. 06. 2026 ob 11:51

hvala, Ajdovakasa.

Zastavica

Milan Žniderič - Jošt Š.

urednik

Poslano:
23. 06. 2026 ob 15:32

Ali je mogoče razdvojiti življenje in pesem, samo s tem, da smo iskre(ni)? Čestitke!

Milan Ž. - Jošt Š.  

Zastavica

miko

Poslano:
23. 06. 2026 ob 21:06

zanimiva misel, Milan. hvala.

lp

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Podčrtanka

miko
Napisal/a: miko

Pesmi

  • 22. 06. 2026 ob 00:25
  • Prebrano 142 krat

Uredniško pregledano.

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!