
Po ostacima prošlosti
pokušavam da pronađem sebe.
Sklopim oči,
zastanem
i u tupom mraku
disati prestanem.
U gluhoj gori i
dalekim stranama
tražim sva prosuta nadanja
i hrabrim svaki moj milimetar straha
u steni zapisan.
Kada snegovi
po njima veju,
lice mi zanese lažni sjaj.
Promrzle ruke
prolećnu pesmu čuju,
putujući drumovima bez kraja...
Osluškivati otkucaje minulih radosti, ali i uživati u novim. One postoje. Vide ih široko otvorene oči i srce. Osjetimo ih i živimo ih u tzv malim stvarima.
lpm
Komentiranje je zaprto!