Ne bi bila več redka

Še sedemnajsto osebo,

ki te pozna, vprašam,

če si poročena.

Za vsak slučaj,

če se je predhodnih

šestnajst zmotilo,

ko so rekli, da si.

 

​Če bi vsaj tolikokrat

preverjal tablo,

ko je profesorica kemije

nanjo cvilila

s kredo.

Lahko bi se zaposlil

v tvoji lekarni,

še preden bi oblekla

belo obleko

(ne mislim uniforme)

in mojemu sanjarjenju

nadela črnino.

Morda poznaš moža

že od vrtca,

morda je bila

zatreskanost na

tretji pogled,

ampak tako bi imel

vsaj majhne šanse,

da me opaziš.

 

​Ah, kako

ogabno sebičen sem.

Samo zato,

ker imaš nasmeh

za videospot

pocukranih pop komadov

iz devetdesetih,

pegico na veki

in ker sem malo potreben,

mi je žal,

da deluješ srečna.

Pa te sploh

ne poznam.

Tako zelo sebičen,

da je škoda,

da nisi ena izmed tistih

v dolgi koloni razočaranih žensk,

ki jamrajo,

da vedno izberejo

egoistične kretene.

 

​Tako bi imel

precej večje šanse.

Črni Kos

IŽ-lev

Poslano:
15. 06. 2026 ob 20:09

Črni Kos

Lepo branje.

In ja, na čelu ne piše... .

Lep večer,Irena

Zastavica

F2#Caki

Poslano:
16. 06. 2026 ob 07:32

OdŠle so mimo, dejansko se pa  vedno znova vračajo, ker ...

Tako je! Tudi v pesmi.

Lp, Caki

Zastavica

Črni Kos

Poslano:
18. 06. 2026 ob 09:36

Hvala vama! 

Lp

Zastavica

Milan Žniderič - Jošt Š.

urednik

Poslano:
19. 06. 2026 ob 09:55

"Kardiogram", ki je splet zunanjega in notranjega sveta. Čestitke!

Milan Ž. - Jošt Š.

Zastavica

Črni Kos

Poslano:
19. 06. 2026 ob 11:26

Hvala Milan!

Lp

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Podčrtanka

Črni Kos
Napisal/a: Črni Kos

Pesmi

  • 15. 06. 2026 ob 12:23
  • Prebrano 186 krat

Uredniško pregledano.

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!