
U glavi mi brenčijo pesmi
jih je kot v oceanu rib
grde, lepe, smešne, žalostne
se utrnejo in umrejo
malo jih zapišem
letajo okrog mene kot metulji
zakaj ulovim samo ta čudne?
sekunde ugašajo ena za drugo
samo prgišče še
moja skleda je prevelika
moja žlica je premajhna
gledam na drugo stran
tam, čisto blizu že, je neskončni ocean
nad njim prijeten zven zveni
in globok glas glasbo govori:
NIHIL EST
OMNIA SUNT NIHIL
FUERUNT SUNT ERUNT
ne morem mimo pesmi o niču
NIHIL EST
OMNIA SUNT NIHIL
FUERUNT SUNT ERUNT
Nič je
Vse je nič
Bili so bili so ...
LP, Lidija
Komentiranje je zaprto!