
s. kierkegaard
ne znam puno o njemu
znam samo da je umro
na dan kad je potrošio
i poslednji novčić
imao je stvarno ružan nos
i celo vreme je govorio
o nekakvoj bolesti za smrt
ali i o psihologiji mase
tvrdio je
da za par dana
može da postigne to
da ga razapnu ko hrista
i to baš oni
koji sebe nazivaju hriščanima
dakle jalovo je tvrditi
da će evropa biti hriščanska
ili je neće biti
jer to hriščani nisu
zar oni koji od malog mantraju
ubij kaurina
prepuni mržnje
spremajući se samo za smrt
oruđe većite kazne
jer svi ćemo samo kažnjavati
imaju veze sa najsamilosnijim
pa ko će onda da spasi to malo stado
jer probali smo i radom
ali gle
poždero ga nacionalsocializam
većita vatra lakomosti
neljudskih careva i spaljivača veštica
u čijoj je službi i nauka
kad je trebao da se venča
on pobeže
znači
i on je nekome slomio srce
i on je razapeo
kako bi drukčije mogao znati
da samo ljubav ostaje
Čeprav so Nosilca pribili na križ z obsodbo
da je državi nevaren in ga sedanja oblast
enako ne mara, verjamem v
ljubezen.
Fasciniran sam kako iz dometa i složenih kockica rastu novi svjetovi, ili možda je bolje reći onaj svijet, često dalek, nevidljiv, neprimjereno kroz slojeve ideoloških naslaga i historijskih zabluda.
lpm
hvala, obema. mogoče sem bil površen, ampak, tako vidim.
pozdrav,
m.
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: miko
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!