Če bi lahko

Če bi lahko,

bi ti misli odnesel v žep,

da bi ponoči spala brez teže sveta

in brez vprašanj, ki bolijo.

 

Če bi lahko,

bi tvoje skrbi prestavil nase,

jih nosil kot dežnik v neurju,

ti pa bi hodila suha, mirna, lahka.

 

Tvoje oči mi kradejo misli,

ne na glas, ampak tiho,

kot jutro, ki pride brez trkanja

in vse postavi na svoje mesto.

 

Vem, doma včasih boli,

vem, da tišina zna biti glasna,

zato bi bil jaz tisti zid,

ob katerega se nasloniš,

ko zmanjka moči.

 

Ne potrebujem biti tvoj junak,

dovolj mi je, da veš:

ko se svet zaplete,

imaš prostor, kjer si varna.

 

In če kdaj pozabiš,

kako mir diši —

ti ga bom držal v dlaneh,

dokler se ne spomniš.

Matjaz Maucec

RAjko      Jerama

Poslano:
10. 02. 2026 ob 20:17

živjo


to pa le le popravi

Ne rabim biti tvoj junak,

( ta raba se je v slovenščini preveč udomačila in kvari lepoto jezika)
treba je ločiti glagol potrebovati in rabiti
najenostavnejši predlog je:
Ni mi treba biti tvoj junak


lep večer še naprej

RA.j.

Zastavica

Matjaz Maucec

Poslano:
10. 02. 2026 ob 21:09

Res je in se strinjam. Je tudi mene zmotila pri ponovnem branju. Popravim in hvala za komentar.

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Matjaz Maucec
Napisal/a: Matjaz Maucec

Pesmi

  • 10. 02. 2026 ob 17:12
  • Prebrano 103 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 75.02

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!