Requiem No.4

Nakopičeni glasovi v glavi,

ne morem spat.

Neuslišane želje zveneče brnijo,

misli ni.

Zvok strahu brbota in

nemo riše podobe – bojim se.

Iskreča groza pred očmi,

koga iščem?

 

Tu ni nikogar.

Ne blizu,

ne daleč.

Srh preteklosti spet reže zrak.

Jasno vidim zdaj resnico,

Prijatelj – iluzija?

Je vesolje svet?

Upanje baje umira zadnje,

a tli v meni kot poraz.

Skrila bi se v tvojo dlan,

pred bolečino,

ki hromi.

Živim,

borim se.

Padam,

vstajam

in 

znova bežim.

Pravljica se bere z žalostnim sopranom.

Kako naj vidim barve

in preženem temo,

ki ob meni spi?

 

Anabea

Milan Žniderič - Jošt Š.

urednik

Poslano:
10. 02. 2026 ob 10:44
Spremenjeno:
10. 02. 2026 ob 10:45

Posamezni verzi so zelo prepričljivi in močni.

Premisli pa, če res želiš obračati vrstni red besed - npr.:

Jasno vidim zdaj resnico,

Milan Ž. - Jošt Š.   

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Anabea
Napisal/a: Anabea

Pesmi

  • 06. 02. 2026 ob 10:09
  • Prebrano 96 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 50

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!