Glas

 

Nekje daleč se nekaj oglaša.

Poznam melodijo,

polno čudnih zvokov,

ki me plašijo?

Mogoče je samo veter,

šum zraka,

neumorno zlovešč premika suho listje z ulice.

Potem zaslišim glas.

Znan mi je.

Kot da slišim prijatelja

izpred dolgo pozabljenih let.

Motor avtomobila zahrumi mimo okna,

zavesa se premakne,

jaz pa kot začarana strmim v daljavo.

Od nekje spet zaslišim glas.

Kliče mene?

Koga kliče?

Kaj hoče?

Pogledam na uro.

Kazalci se premikajo nazaj,

jaz jecljaje kličem… koga kličem?

Glas.

Spet ta glas.

Beeeeeeeeep! Biii biiip biii biiiiiip!

 

Odprem oči in podrsam s prstom po ekranu telefona.

Budilka.

Sanje so me vrnile v reničnost – jutro je tu.

 

Anabea

branka

Poslano:
28. 01. 2026 ob 10:09

Dobro jutro.

Zastavica

Srecko Aleksic

Poslano:
28. 01. 2026 ob 10:28

Dobar dan, ovo je fina pesma. Dopadami se.

Felix.

Zastavica

Anabea

Poslano:
28. 01. 2026 ob 11:52
Spremenjeno:
28. 01. 2026 ob 12:02

Najlepša hvala, g.Felix in ga.branka

Lp

Zastavica

Nina Babič

Poslano:
28. 01. 2026 ob 17:06

Ooo zanimiva:) kot so zanimiva takšna jutra, ko ne veš točno ali že bediš ali še sanjaš:)

Zastavica

Anabea

Poslano:
28. 01. 2026 ob 17:31

Ja, res je.. To se mi kar pogosto zgodi.. Je malo hecn občutek, ja :)

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Anabea
Napisal/a: Anabea

Pesmi

  • 28. 01. 2026 ob 09:55
  • Prebrano 135 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 39.79

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!