Ni

Duši me zvok z ulice,

vsak dan mi znova ruši,

ne verjamem v pravljice,

ki govori jih – duši.

Ni tihe sape zime,

ni svetlih majskih dni,

nihče ne čuti solze,

ki po licu se spusti.

Splezam na najvišjo goro,

umikam se pogledu,

vsi porušeni mostovi,

mrko čakajo na zoro,

znova sem na begu.

Je stisk dveh rok obljuba?

Spi, spi temna noč - puščava,

kjer izgubi se vsak,

in želje – te so daleč,

zasenčen je obraz,

takrat morda kdo pomisli name,

nekje daleč, daleč,

kjer je mraz,

kjer ni ptic,

ni mest sivine,

kjer vse – kar obstaja,

izgine,

kjer ni rož,

ni radosti,

ni bolečine.

 

 

Anabea

Nina Babič

Poslano:
19. 01. 2026 ob 14:48

Ravno včeraj sem razmišljala, ko sem dobila en lep komentar na mojo zgodbo, kako ljudje vidimo nekoga, ki je v stiski, pa se raje obrnemo stran, ker je tako lažje. Medtem, ko bi že en stisk roke ali pa objem pomenil veliko. 


p.s.: tako sem si jaz interpetirala tvojo pesem


Lp, Nina

Zastavica

Anabea

Poslano:
19. 01. 2026 ob 14:56

Nina, res je tako, kot si napisala. 

Iskrena hvala za tvoj komentar:)

Lp

Zastavica

tolminka

Poslano:
20. 01. 2026 ob 05:43

Lepa.

Zastavica

Anabea

Poslano:
20. 01. 2026 ob 09:55

Najlepša hvala:)

Lp

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Anabea
Napisal/a: Anabea

Pesmi

  • 19. 01. 2026 ob 10:11
  • Prebrano 136 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 14.92

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!