štiri zgodbe

dani se

obrnjen k vzhodu

v beli zmrzali

negibno stoji racak

zaledenela reka

misli zmedene

v zavetrju stražnega stolpa

bolečina belih kristalov

 

spomladi boš tekel za metulji

slikar bo lovil prve žarke

ki dramijo vrbe

poslednji dan

se čebelica ne vrne iz polja

 

potem ukaz

samica

ker si zaspal na straži

dokaza nimaš

da se v sanjah vračaš

domotožje so ptice

nad zidovi dvorišča

 

ko vstopiš

nekdo drug

ogenj jesenskih vrtov

so vrata odprta

materi pesmi prebiraš

vso dolgo noč

 

miko

Črni Kos

Poslano:
05. 01. 2026 ob 07:28

Čudovito Miko ...

Zastavica

miko

Poslano:
05. 01. 2026 ob 08:01

dobro jutro, Črni Kos. me veseli.

lp, m

Zastavica

Nada

Poslano:
05. 01. 2026 ob 08:34

Nežno in največkrat neslišno se vrti ta svet ... kakor ta pesem.

Zastavica

Svit

Poslano:
05. 01. 2026 ob 09:19
Spremenjeno:
05. 01. 2026 ob 09:24

Pesem mi je utrnila refleks, 

ker meditiram že desetletja in se ozaveščam,

me zanima koliko se bom zavedal ko zapustim telo,

da sem "umrl", kajti vsako noč vstopam v astralni svet

in se večinoma ne zavedam da sem tam, šele ko se zbudim, se.



"potem ukaz

samica

ker si zaspal na straži"

V vojski sem v gardi bil 6 mesecev na straži, po en teden zdržema,

ker sem kot razvodnik vedno hodil od stražarja do stražarja sem ohranjal budnost,

no, zdaj ko se bližam odhodu, me intenzivno zanima koliko se bom zavedal prehoda,

kajti dogajanja v snu mi kažejo le šibko zavedanje kje sem in kaj se dogaja, no, dejmo videt kaj bo.


Zastavica

miko

Poslano:
05. 01. 2026 ob 09:41

hvala, Nada, za lepo misel.

lp, m

Zastavica

miko

Poslano:
05. 01. 2026 ob 09:52

ja, Svit, hvala za tvoj opažaj. to sem imel v mislih, da "bolečina belih "kristalov" in beseda "zavest", nista dve različni besedi.

lahko se lovimo, kaj je zavest in kaj je njena vsebina, ali ugotovimo, da kamen ne joče itn., ampak v pesmi je nekako izskočilo, čez dualizem.

nenavadnih, mejnih izskušenj je bilo nekaj, ko sem bil pa v nokdavnu, je bila vedno tema, črna kot noč. zato, ti težko sledim v tisto smer. že to, ali sem isti kot včeraj, je težko logično razložiti. zen majster pravi, nisem isti, pa tudi nekdo drug nisem.

bejž ga vedet.

lp

Zastavica

branka

Poslano:
05. 01. 2026 ob 15:09

Miko, vse tvoje zgodbe so posebne. 

Lp

Zastavica

miko

Poslano:
05. 01. 2026 ob 16:00

hvala, branka. tudi, vedno čakam na tvoje.

lp, m

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

miko
Napisal/a: miko

Pesmi

  • 05. 01. 2026 ob 01:24
  • Prebrano 236 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 87.24

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!