
dani se
obrnjen k vzhodu
v beli zmrzali
negibno stoji racak
zaledenela reka
misli zmedene
v zavetrju stražnega stolpa
bolečina belih kristalov
spomladi boš tekel za metulji
slikar bo lovil prve žarke
ki dramijo vrbe
poslednji dan
se čebelica ne vrne iz polja
potem ukaz
samica
ker si zaspal na straži
dokaza nimaš
da se v sanjah vračaš
domotožje so ptice
nad zidovi dvorišča
ko vstopiš
nekdo drug
ogenj jesenskih vrtov
so vrata odprta
materi pesmi prebiraš
vso dolgo noč
Nežno in največkrat neslišno se vrti ta svet ... kakor ta pesem.
Pesem mi je utrnila refleks,
ker meditiram že desetletja in se ozaveščam,
me zanima koliko se bom zavedal ko zapustim telo,
da sem "umrl", kajti vsako noč vstopam v astralni svet
in se večinoma ne zavedam da sem tam, šele ko se zbudim, se.
"potem ukaz
samica
ker si zaspal na straži"
V vojski sem v gardi bil 6 mesecev na straži, po en teden zdržema,
ker sem kot razvodnik vedno hodil od stražarja do stražarja sem ohranjal budnost,
no, zdaj ko se bližam odhodu, me intenzivno zanima koliko se bom zavedal prehoda,
kajti dogajanja v snu mi kažejo le šibko zavedanje kje sem in kaj se dogaja, no, dejmo videt kaj bo.
ja, Svit, hvala za tvoj opažaj. to sem imel v mislih, da "bolečina belih "kristalov" in beseda "zavest", nista dve različni besedi.
lahko se lovimo, kaj je zavest in kaj je njena vsebina, ali ugotovimo, da kamen ne joče itn., ampak v pesmi je nekako izskočilo, čez dualizem.
nenavadnih, mejnih izskušenj je bilo nekaj, ko sem bil pa v nokdavnu, je bila vedno tema, črna kot noč. zato, ti težko sledim v tisto smer. že to, ali sem isti kot včeraj, je težko logično razložiti. zen majster pravi, nisem isti, pa tudi nekdo drug nisem.
bejž ga vedet.
lp
hvala, branka. tudi, vedno čakam na tvoje.
lp, m
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: miko
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!