
če je tvoja pesem tvoje življenje
kaj naj bo zapisano
vsi ti obrazi s postaje
tresoče roke ki jih skrivaš
mraz
moj nasvet te ne more rešiti
svojo voljo imaš
čeprav
poznal sem pravo kraljico
pred njenim pečatnim prstanom
so ljudje padli na obraz
poznal sem davida
ki je z obale klical
kaj vidiš
ne vidim dna
samo svetlobo
samo svetlobo
čeprav je kraljica mati
mati je resnica
in resnica je mati
kakšna bo njena sodba
ker vse si njej storil
kar je dobrega in zla
in vsa sonca in zarje
vse je zdaj prešlo
kaplja rose ki šepeta
kjer sem jaz si ti
in kjer si ti sem jaz
kaj ostane
morda ostane pesem
v tihoti jutra
novega dne
Ah, kaj vse človek premišljuje o pretekli življenjski poti in spoznanjih! Samo pesem lahko zaobjame te misli, čustva ...
ja. mogoče pišemo, ker nikdar ne zmoreš zaobjeti vsega. haiku, pa je res skoraj dokončen, ko "lirski subjekt" nekako izgine.
hvala za obisk, Nada,
lp
hvala vama, mirko in fionapanmor. sem zelo vesel.
lp, m
Anabea, to s kraljico je res. poročila se je z nekim sultanom, tamo dole in, ko je hotela potovati v evropo, židinja iz nemčije, so uslužbenci na letališču zagledali njen prstan. naenkrat ni bilo nikogar, ki bi ji prodal karto. vsi so bili razpostrti po tleh.
mnogo tega mi je znala povedati. med ww 2, so jo rešili protestantski nemci. mož se je smrtno ponesrečil z avtomobilom in vrnila se je v evropo. tako sem jo spoznal.
pred tem je delala je v teatru bertolta brechta v berlinu. poznala je adorna.
imel sem neverjetno srečo.
pozdrav,
m.
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: miko
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!