20251126

Da bi odleglo,

se pečaš z gluhoto -

z gluhoto, ki te izcuza

do puščav,

do pogubnih pokrajin

molčanj.

 

In se obesiš za

surove poglede

kot poceni dekor,

nalepljen na trde stene

vseh,

ki jih je še strah

zakopanih, poteptanih,

potlačenih zgodb;

vseh,

ki se boje tavati

v goloti k lepoti;

ki se cvileče držijo

okopa in plota,

dokler ta še stoji.

 

In te ni strah tavati

v goloti k lepoti,

prek tolažb, tja v daljo

široko,

prek pasje zvestobe

v pesmih, ki jih piše

kri spomina

s polnim trebuhom

suhih solz,

tja visoko nad nebo,

kjer ne beračiš

za prgišče bližine,

za roso sprejetosti,

ki poteši neznosno

lakoto vseh

odprtin.

 

Ker te ni več strah romati

v goloti k lepoti -

tja v daljo široko,

tja čez nebo visoko.

fionapanmor

branka

Poslano:
01. 12. 2025 ob 20:09

Lepa pesem.

lpb

Zastavica

IŽ-lev

Poslano:
02. 12. 2025 ob 09:11

Tudi meni je všeč.

Lepa je.

Irena

Zastavica

fionapanmor

Poslano:
02. 12. 2025 ob 09:53

me veseli :),

FiOna

Zastavica

Milan Žniderič - Jošt Š.

urednik

Poslano:
05. 12. 2025 ob 09:36

Tudi meni je pesem všeč. Je pa danes to že četrta zaporedna pesem, pod katero bom zapisal, da je opazno preveč ponavljan. Če je bila želja, da pride do izraza ponavljajoči "tja", potem bi se bilo boljše izogniti drugim ponavljan, pa čeprav gre le za "ki".

Milan Ž. - Jošt Š.

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

fionapanmor
Napisal/a: fionapanmor

Pesmi

  • 01. 12. 2025 ob 12:51
  • Prebrano 231 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 63.39

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!