
Da bi odleglo,
se pečaš z gluhoto -
z gluhoto, ki te izcuza
do puščav,
do pogubnih pokrajin
molčanj.
In se obesiš za
surove poglede
kot poceni dekor,
nalepljen na trde stene
vseh,
ki jih je še strah
zakopanih, poteptanih,
potlačenih zgodb;
vseh,
ki se boje tavati
v goloti k lepoti;
ki se cvileče držijo
okopa in plota,
dokler ta še stoji.
In te ni strah tavati
v goloti k lepoti,
prek tolažb, tja v daljo
široko,
prek pasje zvestobe
v pesmih, ki jih piše
kri spomina
s polnim trebuhom
suhih solz,
tja visoko nad nebo,
kjer ne beračiš
za prgišče bližine,
za roso sprejetosti,
ki poteši neznosno
lakoto vseh
odprtin.
Ker te ni več strah romati
v goloti k lepoti -
tja v daljo široko,
tja čez nebo visoko.
Tudi meni je pesem všeč. Je pa danes to že četrta zaporedna pesem, pod katero bom zapisal, da je opazno preveč ponavljan. Če je bila želja, da pride do izraza ponavljajoči "tja", potem bi se bilo boljše izogniti drugim ponavljan, pa čeprav gre le za "ki".
Milan Ž. - Jošt Š.
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: fionapanmor
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!