ŽRTEV DAME

Križanje, žrtev kraljice na šahovici Sodnega dne?

Marko Vitas

IŽ-lev

Poslano:
06. 10. 2025 ob 10:37

Ni še konec igre. Ko

Kakšnemu kmetu uspe priti

Čisto na drugo stran dobiš

Kraljico nazaj.

Dobro napisano in lep dan ti

Želim

Irena

Zastavica

Marko Vitas

Poslano:
06. 10. 2025 ob 15:36
Spremenjeno:
07. 10. 2025 ob 06:04

In mi smo plošča s črno - belimi polji ter bogovi nad nami. 

Irena hvala, tudi tebi želim lep preostanek dneva. 

Marko 

PS: Tudi Nietzsche si z reverznim platonizmom ni priigral kraljične, temveč senatorij. :-)


Zastavica

Marko Vitas

Poslano:
11. 10. 2025 ob 15:37
Spremenjeno:
12. 10. 2025 ob 09:34

Bogovi se lahko gibljejo sem ter tja po šahovnici. Zato je situacija zares shizofrena za ubogega, a dostojanstvenega učenjaka, morda bi se tod lahko znašel tudi kakšen politik. Seveda povprečno trdoglav štipendist nima niti najmanjšega pojma, kaj se pravzaprav gre. V tej luči je mogoče tudi razumeti znameniti stavek:

Oče, odpústi jim, saj ne vedó, kaj delajo (Luka 23:34). 

No pasaran, hudičevi izrojenci.

Lep pozdrav ...

PS: tudi kralj, ki je gradil gradove namesto cerkva in jih po svojem prepričanju notranje dekoriral, še vedno velja za neprištevnega, nikdar rehabilitiran. Od kje mislite, da so bogovi iz Wagnerjevega Prstana, in koga pravzaprav pooseblja Siegfried ter od kje Nietzscheju tirade o aristokraciji. V raznih podlistkih je še danes mogoče zaslediti težnjo, da je osemdeset let po njegovi smrti, mogoče takole post mortem  razpravljati, da je bil Tesla pravzaprav psiho. Pa Turing in tako naprej ...



Zastavica

IŽ-lev

Poslano:
11. 10. 2025 ob 16:59

Spoštovani Marko Vitas

Če ne bi gledala filmov in

Dokumentarcev ne bi verjela

Da so res največji učenjaki

Ki so znani po napredku in

Svojih delih bili bolani na

Psihi. To je popolnoma res in

Absolutno se strinjam z vami.

Pa še nekaj je tanka je meja

Med genijem in... ampak to

Nas ni nikoli zares prizadelo

Dokler so zmogli tako.velika

Dela. Tanka je meja...

Lep pozdrav

In s spoštovanjem

Irena

Zastavica

Marko Vitas

Poslano:
12. 10. 2025 ob 09:33

Draga Irena, 

najlepša hvala za komentar. Če jemlješ dobesedno ameriške "main stream" filme, si na zelo spolzkem terenu. Nekaj je sicer res, a gre bolj ali manj za butasto propagando. Res je, vsi ameriški filmi niso takšni, a o tem drugič, če bom pri volji. 

A če gledaš ameriške "main stram" filme med vrsticami, jih je potrebno vzeti smrtno resno. Veliko povedo. Tako v odličnem filmu Matrica, kjer ljudje letajo po zraku in lovijo krogle iz strelnega orožja, tega vsekakor ne gre jemati resno. Bolj ko ne, je namig na možne makroskopske kvantne pojave. Film Matrica pravzaprav pove vse in tu ni kaj dodati. Napisal sem kakih trideset strani romana in naposled ugotovil, da pravzaprav odkrivam toplo vodo iz Matrice. Vprašam se, ali je sploh možno še kaj novega napisati v literaturi. Tako, da ne vem, ali naj nadaljujem. Sicer mi pa tudi primanjkuje časa. Začuda, mi je uspelo objaviti dva mednarodno indeksirana članka na temo digitalno/analogne konverzije in s tem povezano redukcijo/ekspanzijo dimenzij. 

Lep pozdrav in lepo nedeljo, 

Marko

PS: Kaj mislite, kdo je več vedel o zavesti, Nikola Tesla ali kakšen "shrink," ki bi sodil?















Zastavica

IŽ-lev

Poslano:
12. 10. 2025 ob 10:01

Samo to Nikola Tesla je

Nedvomno naredil.ogromno

V vezi elektrike tako da

Kakršna koli sodba nima ne

Smisla ne prav.

LpIrena

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Marko Vitas
Napisal/a: Marko Vitas

Aforizmi

  • 02. 10. 2025 ob 17:55
  • Prebrano 253 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 26.7

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!