
V čast klavstrofobiji,
nikoli ne zapiram oken.
In misli.
Obisk živalskega vrta,
pogled na ujeto svobodo,
prebudi nelagodje.
Podobno tistemu,
ob konstipaciji.
Le,
da še niso ustvarili Donat ZOO.
Zaprte ceste in šole,
zaradi večno nedokončanih del
in poplav.
Meje,
ker pustoši nov virus.
Postajamo bodoča hladna nacija,
ker se zapiramo vase.
Revnim zapirajo bančne račune,
mladim vrata,
da bi se čimprej naučili
zapirati poglavja
brez besed.
Med štirimi stenami,
v službi,
se odbijajo informacije.
Nekdo ima mamo na zaprtem oddelku,
nekdo je bil osemnajst let po krivem v zaporu,
nekje so našli otroke zaklenjene v kleti,
zapirajo tvoj najljubši lokal.
Prej,
kot pride do vsega tega,
pa ti ukažejo,
da zapreš gobec.
Naivno upam,
da predno me ignorantsko zaprejo
pod betonsko ploščo,
nek znanstvenik
v laboratoriju,
iskajoč rešitev za tisti virus,
stori napako.
In povsem ponesreči,
odkrije formulo
za odpiranje oči.
Črni kos
Zelo mi je všeč kar si napisal.
Še mnogo takih čudovitih
Pesmi.
Lep pozdrav, Irena
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: Črni Kos
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!