MOST

Sence migetajo na oboku,
potok se izteka tam v neslišno.
Je nebo razprto, v sinjem loku,
jutro sveže je, zelo prepišno.

 

So privid le - te postave sloke?
Le zakaj so se sedaj zbudile?
V čipkah so prozornih gibke roke,
dolgi jim lasje - so one vile? -

 

plapolajo, glej, kot dimi sveče.
Zavrtijo tam se kot vrtavke,
v gibe se spreminjajo goreče ...
ko izginejo tam s hitrim letom kavke.

 

Sama sem ostala - misli v svili,
dihi moji so srebrno beli,
kačji je pastir podrsal s krili,
vonji dneva so močno se vneli.

 

nada pecavar

Komentiranje je zaprto!

nada pecavar
Napisal/a: nada pecavar

Pesmi

  • 20. 09. 2025 ob 08:49
  • Prebrano 251 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 90.06

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!