
V črno srajco si oblečen,
gledam te na slikah.
Premišljujem, če si srečen,
pristno, v vseh oblikah?
Vidim te, da se smehljaš;
komu srečo kažeš?
Le zakaj vse to igraš?
Morda sebi lažeš.
Sebe vprašam, kaj nasmeh,
s slike mi sporoča.
Je predstava, je pobeg;
kaj ga omogoča?
Danes v črno si oblečen;
črna ti pristaja!
A ta videz, da si srečen,
mene ne zavaja!
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: Katarina Ambrož
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!