V ČRNO SI OBLEČEN

V črno srajco si oblečen,
gledam te na slikah.
Premišljujem, če si srečen,
pristno, v vseh oblikah?

Vidim te, da se smehljaš;
komu srečo kažeš?
Le zakaj vse to igraš?
Morda sebi lažeš.

Sebe vprašam, kaj nasmeh,
s slike mi sporoča.
Je predstava, je pobeg;
kaj ga omogoča?

Danes v črno si oblečen;
črna ti pristaja!
A ta videz, da si srečen,
mene ne zavaja!

Katarina Ambrož

Komentiranje je zaprto!

Katarina Ambrož
Napisal/a: Katarina Ambrož

Pesmi

  • 04. 09. 2025 ob 04:59
  • Prebrano 156 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 40.6

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!