Doma sem

V moji glavi odmeva spomin. Stojim na svojem najljubšem travniku, ne vem, kaj počnem tam. Gotovo sem prišla meditirat, zadnja leta to redno počnem tam. Poiščem svoje drevo, se usedem na mehke iglice, naslonim se na deblo in se ozrem po okolici. Začutim topel zrak, mir, tišino in vonj po gozdu. Začutim svoje telo, ga prijazno nagovorim in vprašam, kaj potrebuje, dam mu čas, da izoblikuje svoje potrebe in mi jih sporoči. V ušesu me začne nekaj srbeti, a ni tako hudo, zato odmislim. Kar naenkrat iz sluhovoda prihrumi piš, mi prisoli zaušnico, da me vrže po tleh. »Lenoba, iz tebe ne bo nikoli nič, itak si za en drek, pa delam dreku krivico,« zahrumi z dobro znanim glasom. Aha, doma sem.

nezavilhelm

Ana Porenta

urednica

Poslano:
19. 08. 2025 ob 17:05

Še ena s preobratom, ki se zgodi (v glavi), ko si prisluhnemo ... čestitke,

lp, Ana

Zastavica

Matjaž Lutarič - Lynx

Poslano:
19. 08. 2025 ob 17:45

Temu se reče trd pristanek.

Zastavica

nezavilhelm

Poslano:
21. 08. 2025 ob 20:43

Hvala, Ana, pa tudi tebi, Lynx za komentar. 

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Podčrtanka

nezavilhelm
Napisal/a: nezavilhelm

Pesmi

  • 15. 08. 2025 ob 15:31
  • Prebrano 324 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 85

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!