
Počasi ona veze iz las sivih
glasove tam tišine nočne v grob.
So komaj slišni, a zajedajo v drob;
o dušah pojejo. O njih, nič krivih.
Koraki jih ne najdejo iščoči,
a upanje v kosteh je preperelih,
saj ženske ne snamejo rut, glej, belih.
Pogledi njihovi so krik vpijoči:
upor in vztrajnost za rodove svoje,
da ne dovolijo izkrivljati resnice,
saj tvoje ni nikoli samo tvoje.
In krivci – žge naj jih pečat krivice …
v krvave vpreženi so oni oje!
Nad travo žalostna je luč kresnice.
Pesem me nagovori, le stopica se malo zalomi.
Milan Ž. - Jošt Š.
S tem imam kar probleme - če mi označiš kje, bom skušala popraviti, pozdrave Nada
Komentiranje je zaprto!

Napisal/a: nada pecavar
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!