Morje

Sinje morje poje pesem mojo,
val zaigra vsak na struno svojo.
Sončna črta se blešči na gladini,
delfini plešejo – na površju, v globini.

 

Ribe, bele školjke, rdeča zvezda,
galebi med bori pletejo si gnezda.
Star svetilnik jadrnicam kaže pot,
v Piranu luči, zvezde povsod.

 

Obzorje neskončno – vse tja do rdečega sonca,
zvečer par se objame, zasmeji se še lunca.
Škržati v borih igrajo nežno melodijo,
meni v srcu prebudijo poezijo.

 

Vse bi dal, da večno gledal bi te bele pene,
morje vsakič dušo mehko k sebi priklene.
Ko bi vsak uzrl te čudovite globine,
bi tam ustvaril življenja najlepše spomine.

 

Rok Leš

fionapanmor

Poslano:
24. 06. 2025 ob 14:58

"morje vsakič dušo mehko k sebi priklene"


lepoo

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Rok Leš
Napisal/a: Rok Leš

Pesmi

  • 24. 06. 2025 ob 08:46
  • Prebrano 137 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 87.25

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!