BOB DYLAN

bob dylan ne mara secesije reče

tudi kitare ne igram več in mojstri besed

pustijo mizice in orodja pustijo dleta

pustijo soljeno in nesoljeno jed

 

in se jamejo prazniti pred sodnikom

ki jih je že zdavnaj obsodil na en akord

na eno kitico sadja in zelenjave

where could i go but to the lord

 

najbrž ste slišali za broneno kotanjo

tudi za lepega dečka floyda in nekakšna zlata teleta

zaprta in taljena v kleti ali mansardnem stanovanju

 

iz srebra vzeta in v komatu spočeta

kot celentano ko ga fotografirajo na kraju svijeta

in poljubni kralj če ga kdo zmoti pri branju

Matej Krajnc

Nada

Poslano:
15. 06. 2025 ob 09:14

Domiselno in lepo se sliši - ob spremljavi kitare!

Zastavica

Ana Porenta

urednica

Poslano:
20. 06. 2025 ob 18:59

Ja, res je, pa še uganke o Bobu in ostali glasbeni srenji so zavite vanjo ... čestitke,

lp, Ana

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Podčrtanka

Matej Krajnc
Napisal/a: Matej Krajnc

Pesmi

  • 15. 06. 2025 ob 08:53
  • Prebrano 414 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 149.12

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!