Izpuščanja

Spustila sem iz rok vsa obetajoča semena,
iz zemlje izvlekla svoje korenine
in v vodnjak odložila svojo zadnjo žejo.

 

Koščki svetlobe še vedno nežno padajo name,
kot spomin v temo ugašajoče zvezde,
kot svatbeni ples mladih kresnic.

 

Po svoji stezi lahko samo odhajam
za sencami iz ločja spletenih otrok.

Nikoli nisem slišala njihovega joka.


Slutim korake, ki mi enako slepi sledijo.

 

Na kresno noč bodo drozgi peli,
da razpotij ni.
Takrat bom bosa plesala
skozi starodavno praprot.

Polona C. Pegan

Svit

Poslano:
27. 05. 2025 ob 21:35

za sencami iz ločja spletenih otrok

Zastavica

Polona C. Pegan

Poslano:
27. 05. 2025 ob 21:46

Hvala Svit, za odziv. :)

Zastavica

Matej Krevs

Poslano:
27. 05. 2025 ob 21:52

Malce me spomni na Šentjanževo Jos. Murna

Zastavica

Polona C. Pegan

Poslano:
28. 05. 2025 ob 05:41

Simbolika kresne noči ... :)

Lp, Polona.

Zastavica

F2#Caki

Poslano:
29. 05. 2025 ob 21:21

Kresna noč je nekaj posebnega, vznemirljivega in skrivnostnega. Lepo ti je uspelo vse to združiti na poseben način. Čestitke!

Lp, Caki

Zastavica

Polona C. Pegan

Poslano:
29. 05. 2025 ob 23:31

Hvala, Caki. :)

Lp, Polona.

Zastavica

Lidija Brezavšček - kočijaž

urednica

Poslano:
03. 06. 2025 ob 20:15

kresna noč je vedno obet. Zato kljub slutnji bolečine iz pesmi veje svetloba - če ni razpotij, je pot!


LP, Lidija

Zastavica

Polona C. Pegan

Poslano:
03. 06. 2025 ob 20:58

Hvala, Lidija.  

Lp, Polona.

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Podčrtanka

Polona C. Pegan
Napisal/a: Polona C. Pegan

Pesmi

  • 27. 05. 2025 ob 21:25
  • Prebrano 359 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 241.18

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!