BIL SI VSE, A HKRATI NIČ

Vsako jutro, vse do zdaj,
bil si moja prva misel.
A si molčal. Le zakaj?
Si v molku videl smisel?

Vsako jutro, prvi vdih,
bil je vedno in le zate.
Skozme šel si kot prepih,
kakor med oblake jate.

Vsako jutro, vse do zdaj,
sem si rekla tvoje ime.
Se vprašala, oh le kdaj,
prosil me bo za srce?

Vsako jutro, vsak večer,
sem te v upanju ljubila.
V meni rastel je nemir;
kaj je res, sem že slutila.

Vsako jutro, vse do zdaj,
bil si vse, a hkrati nič.
Morda enkrat zvem zakaj,
v blišč zavil si, kar si. Kič.

Katarina Ambrož

Komentiranje je zaprto!

Katarina Ambrož
Napisal/a: Katarina Ambrož

Pesmi

  • 24. 05. 2025 ob 10:45
  • Prebrano 162 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 123.63

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!