
Rada bi
Slišala tvoj glas
A vem
Da sva oba nema
Le besede kopičiva
Kot da sva tiha zbiralca
In iščeva pravi trenutek
Da se peljeva
V isti ladji naprej
Proti severu
Kjer je še en dan
V katerem bova prebavila
Najine misli
Pesem in kritika
Gresta z roko
V roki
Kot mož in žena
Ki sta si veliko
Obljubila
In čez nekaj dni
Pozabila
Vse obljubljeno
Zdaj iščeta uteho
V tujih poljubih
Da rešita čas
Ki tiho teče
Brez prestanka
In se ne ozira
Nazaj
Prižigam luč
Da me tema ne straši
In pišem ti
Da veš
Da sem še tukaj
Nihče me ne prežene
Tudi če bi rad
Ko pišem odmev
Iz nekega drugega kraja
A sem dosegljiva
In sprejemam misli
Tudi tvoje
Če bodo kdaj napisane
Kot vdih ki ga naredim
Tolikokrat v času
Ko razmišljam
Da sem samo še eden
Od mnogih
Ljudi na tem svetu
Te tvoje tankočutne pesmi, poetesa Irena, zlahka razvnamejo čustva in kajpada lepo sežejo v srce ... Preprosto so, vsaj zame, take, da jih ne moreš obhoditi, spregledati, ne da bi se te z mehkobo dotaknile, morda v svoji iskrenosti celo malce nagovorile, ali pa ti vsaj polegle v misli ... Čudovite so!
Z lepim pozdravom,
Sašo
Spoštovani Sašo
Mislim da tvoje pesmi
Prekašajo moje. V njih
Je nekaj poetskega in me
Pritegnejo da komaj čakam
Da kaj čarobnega napišeš.
Hvala ti da si jo prebral.
Želim ti lep srečen dan.
Irena
Veš kaj, Irena, vsak po svoje rahljava to prst poezije, jo osemenjujeva, da bi kaj všečnega zraslo; in seveda bilo komu užitno ...
Lep majski dan ti želim,
Sašo
Tudi mene se je pesem dotaknila, nežno spregovarja o boleči praznini, ki se naseli v človeku, čeprav si deli pot še z nekom ... morda le nekaj drobnarij tule:
Draga Ana
Hvaležna sem ti za pomoč.
Res bi bila vesela če mi lahko
Ti popraviš boš bolj ziher
Kot sem jaz. Hvala ti.
En lepi lepi dan ti želim
S hvaležnostjo
Irena
Sem ti popravila in čestitke k tej pesmi,
lp, Ana
Komentiranje je zaprto!

![]()
Napisal/a: IŽ-lev
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!