Tiho sva

Rada bi

Slišala tvoj glas

A vem

Da sva oba nema

Le besede kopičiva

Kot da sva tiha zbiralca

In iščeva pravi trenutek

Da se peljeva

V isti ladji naprej

Proti severu

Kjer je še en dan

V katerem bova prebavila

Najine misli

Pesem in kritika

Gresta z roko

V roki

Kot mož in žena

Ki sta si veliko

Obljubila

In čez nekaj dni

Pozabila

Vse obljubljeno

Zdaj iščeta uteho

V tujih poljubih

Da rešita čas

Ki tiho teče

Brez prestanka

In se ne ozira

Nazaj

Prižigam luč

Da me tema ne straši

In pišem ti

Da veš

Da sem še tukaj

Nihče me ne prežene

Tudi če bi rad

Ko pišem odmev

Iz nekega drugega kraja

A sem dosegljiva

In sprejemam misli

Tudi tvoje

Če bodo kdaj napisane

Kot vdih ki ga naredim

Tolikokrat v času

Ko razmišljam

Da sem samo še eden

Od mnogih

Ljudi na tem svetu

IŽ-lev

Sašo Zorc Florjanski

Poslano:
20. 05. 2025 ob 05:24

Te tvoje tankočutne pesmi, poetesa Irena, zlahka razvnamejo čustva in kajpada lepo sežejo v srce ... Preprosto so, vsaj zame, take, da jih ne moreš obhoditi, spregledati, ne da bi se te z mehkobo dotaknile, morda v svoji iskrenosti celo malce nagovorile, ali pa ti vsaj polegle v misli ... Čudovite so!

Z lepim pozdravom,

Sašo

Zastavica

IŽ-lev

Poslano:
20. 05. 2025 ob 06:10

Spoštovani Sašo

Mislim da tvoje pesmi

Prekašajo moje. V njih

Je nekaj poetskega in me

Pritegnejo da komaj čakam

Da kaj čarobnega napišeš.

Hvala ti da si jo prebral.

Želim ti lep srečen dan.

Irena

Zastavica

Sašo Zorc Florjanski

Poslano:
20. 05. 2025 ob 06:49

Veš kaj, Irena, vsak po svoje rahljava to prst poezije, jo osemenjujeva, da bi kaj všečnega zraslo; in seveda bilo komu užitno ...

Lep majski dan ti želim,

Sašo

Zastavica

Ana Porenta

urednica

Poslano:
26. 05. 2025 ob 12:08

Tudi mene se je pesem dotaknila, nežno spregovarja o boleči praznini, ki se naseli v človeku, čeprav si deli pot še z nekom ... morda le nekaj drobnarij tule:

...

Proti severu

Kjer je še en dan

DaV katerem bova prebavila

M najine misli od obeh

...

Ki sta si dosti veliko

Obljubila

...

Da Zdaj iščeta zdaj uteho

V tujih poljubih

Da rešiva rešita čas (prej govoriš v tretji osebi)

....



Premisli in če želiš popravi ali pa sporoči, če se strinjaš s popravki in ti to uredim jaz,

lp, Ana

Zastavica

IŽ-lev

Poslano:
27. 05. 2025 ob 06:28

Draga Ana

Hvaležna sem ti za pomoč.

Res bi bila vesela če mi lahko

Ti popraviš boš bolj ziher

Kot sem jaz. Hvala ti.

En lepi lepi dan ti želim

S hvaležnostjo

Irena

Zastavica

Ana Porenta

urednica

Poslano:
27. 05. 2025 ob 06:45

Sem ti popravila in čestitke k tej pesmi,

lp, Ana

Zastavica

IŽ-lev

Poslano:
27. 05. 2025 ob 08:23

Hvala Ana in vse dobro

Irena

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Podčrtanka

IŽ-lev
Napisal/a: IŽ-lev

Pesmi

  • 20. 05. 2025 ob 04:57
  • Prebrano 358 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 136

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!