kratkica

bel golob v ujmi
spusti oljčno vejico
v besneče morje

francitraven

Milan Žniderič - Jošt Š.

urednik

Poslano:
21. 05. 2025 ob 08:55
Spremenjeno:
21. 05. 2025 ob 09:02

Težko bi opredelil to pesem, da je to haiku. Je pa odlična kratkica, saj v samo treh verzih pove izredno veliko!

Bi bilo boljše brez naslova. Če pa morda daš naslov kratkica, pa že opredeliš formo pesmi. 

Zakaj pa so vejice? Predlagam brez velike začetnice, vejic in pike.


Milan Ž. - Jošt Š.


Zastavica

Ronja

Poslano:
21. 05. 2025 ob 10:28

Super je!


popravi še

v besneče morje 

Zastavica

Lea199

Poslano:
21. 05. 2025 ob 11:15

Morda pa:

v besnečo morijo


Sama sem tako brala (berem tudi tisto, kar ni napisano. Drugače pa super, neglede kaj si imel v mislih.

Lp, Lea

Zastavica

francitraven

Poslano:
21. 05. 2025 ob 15:44

Milan, popravljeno!

lp

Francelj

Zastavica

francitraven

Poslano:
21. 05. 2025 ob 15:52
Spremenjeno:
21. 05. 2025 ob 16:00

Ronja, Lea hvala za komentar!

Lea, malo miru na svetu, zares ne bi škodilo nikomur, pa žal ta morija razsaja po celem planetu, pa sem napisal, to kar sem napisal, mir je zame vrednota, vojna pa je absurd nad absurdi, vendar docela resnična in brutalna za marsikoga človeka na tej naši ljubi zemljici.!

prijeten dan vama želim

lp!

 

Zastavica

Milan Žniderič - Jošt Š.

urednik

Poslano:
21. 05. 2025 ob 18:35
Spremenjeno:
21. 05. 2025 ob 21:07

Sicer bi morda lahko ostal haiku, vendar se mi je zdelo, da je preveč slik, ki pa so odlične in bi bilo škoda katerokoli spustiti. Moč te pesmi je namreč v pomenu, ne toliko v opazovani sliki, ki bi jo pravzaprav le težko opazili na besnečem morju. Čestitke!

Milan Ž. - Jošt Š.

Zastavica

francitraven

Poslano:
21. 05. 2025 ob 18:48

Milan, hvala!

Prijeten dan še naprej želim

lp!

Francelj

Zastavica

Lea199

Poslano:
21. 05. 2025 ob 22:42

Čestitke!

Moja posebnost je, da berem tisto, kar mislim, da je napisano.

Seveda nisem mislila, da popraviš. Samo pisalo se mi je v tistem trenutku.

Lp, Lra

Zastavica

francitraven

Poslano:
22. 05. 2025 ob 06:46

Hvala Lea!

prijeten dan ti želim

lp!

Francelj

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Podčrtanka

francitraven
Napisal/a: francitraven

Pesmi

  • 17. 05. 2025 ob 19:05
  • Prebrano 421 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 86.2

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!