
Želela sem si
Pa nisem prejela.
Ljubljena bila sem
v tujčevih mislih.
Le v mislih.
Zakaj, sodobnost
zmanjšuje vrednost
poljuba na licih.
Rekli so mi,
ljubi sebe,
da lahko ljubila boš druge.
Kakšna laž!
Prva krona sebi,
šele nato tebi,
je lahko rekel
samo hinavec v meni.
Poganski, krščanski,
kakršenkoli.
Ni ga,
Ni ga v čisti vodi.
To je prerokba že tako
predvidenega poraza,
padca pred Božjimi očmi,
v vlogi Jude
izpolnjujejo se hudičeve poti.
Prava brezpogojna ljubezen daje, brez pričakovanja, zato ne more postavljati sebe na prvo mesto.
Res, prva krona sebi ne more biti ljubezen do drugega. Se strinjam z napisanim.
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: Iris Ivanuša
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!