
dočeka me
u lice kamena
urezan muk
/negdje onkraj
sjaji
magla dušnog dana/
možda bismo opet
gorkom plovili rijekom
pitao bi me
gdje je istok
gdje je zapad
i je li to suza
neostvarenih želja
pitao bih te
je li to uzdah
protraćenih godina
ispratī me hukom
dalekih mora
ne znam je li me
preporučio Mariji Majci
dok me grlio suzom
zacakljenom nad humkom
iscijeđenom iz kamena
da duboko u sebi
ne zalutam
da nikada
ne zaboravim
Onih bitnosti, kao što je dom, važna mjesta, osobe ... onih nikad ne zaboravimo. I blagoslovi idejo sa nama na naše putove.
Čutna pjesma, sentimenti uspomenov. Drago mi je, što sam je pročitala.
Čestitke Mirko za pesem vračanja na perone želja .... Lp, Caki
pitao bi me
gdje je istok
gdje je zapad
i je li to suza
neostvarenih želja
Pesem, ki nam pokaže, kako se lahko povežemo z minulim in kako nam to narekuje naš lastni obstoj ... čestitke,
lp, Ana
Ana, hvala lijepa na komentaru i podcrtavanju.
lpm
Komentiranje je zaprto!

![]()
Napisal/a: mirkopopovic
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!